Viskas, ką reikia žinoti apie estetinį plombavimą

Visi žinome, kaip svarbu ne tik sveiki, bet ir gražūs dantys. Šiuolaikinė stoma­tologija suteikia naujų galimybių pataisyti gamtos, o ir mūsų pačių, galbūt netinkamai prižiūrėjusių dantis, klaidas. Tad jeigu manote, kad jūsų dantys galėtų atrodyti kitaip, Jums gali padėti gydytojas odontologas. Jo atliktas estetinis plombavimas gali gerokai pakeisti Jūsų išorę ir teigiamai paveikti savivertę.

Woman With Orange Manicure

Estetinis plombavimas padeda, esant šiems nusiskundimams:

 • Nulūžęs, aptrupėjęs dantis;
 • Negraži danties forma (pvz.: spyglio);
 • Per dideli tarpdančiai;
 • Negraži dantų spalva;
 • Jeigu dantys dantų lanke nėra vienoje plokštumoje (pvz. vienas dantis yra giliau);
 • Po periodonto operacijos nusileidus dantenoms ir išilgėjus dantims bei padidėjus tarpams tarp jų.

Ar estetinis plombavimas bus sėkmingas, priklauso nuo to:

 • Kiek likę sveikų danties audinių (jei mažiau nei trečdalis, estetinį plombavimą atlikti sudėtingiau);
 • Kiek ir kaip buvo gydytas pacientas;
 • Kiek ir kaip pakitusi dantų spalva;
 • Koks dantų sukandimas;
 • Paciento žinių ir noro prižiūrėti dantis;
 • Danties paruošimo ir medžiagos parinkimo;
 • Įgūdžių, kuriuos yra įvaldęs odontologas.

Kokios medžiagos naudojamos estetiniam plombavimui?

Plombinių medžiagų ir technologijų tobulėjimas suteikia dideles galimybes gydytojui išpildyti paciento norą turėti ne tik sveikus, bet ir gražius dantis. Dabar galima rinktis stiprias, gražias, tvirtai prie danties prisirišančias medžiagas. Estetinis plombavimas gali būti atliekamas naudojant beveik visus šiuolaikinius švieso­je kietėjančius kompozitus. Kurį kompozitą pasirinkti gali nus­pręsti tik odontologas, matydamas defektą, išklausęs paciento pagei­davimus. Ar ilgai plomba bus graži, priklauso nuo daugelio fak­torių; danties pažeidimo, plombinės medžiagos, gydytojo įgūdžių, paties paciento burnos higienos, sukandimo, žalingų įpročių.

Priekinių dantų estetinis plombavimas

Kiekvienas savaip supranta kas gražu, o kas nepriimtina. Vieniems auksiniai priekiniai dantys – gražu, mat nekliudo patam­sėjusios, nutrupėjusios plombos priekiniuose dantyse, kitiems labai svarbu ar plombos spalva bus priderinta net krūminiuose dantyse. Todėl odontologas privalo supažindinti pacientą su visomis dantų gydymo alternatyvomis ir suteikti jam gali­mybę pasirinkti.

Netinkamą danties formą galima koreguoti plombuojant. Geresni rezultatai gaunami atliekant veneringą, kai visas danties paviršius padengiamas plombine medžiaga – ji ne tik suvienodina danties spalvą, bet ir sulygina jo paviršių, sutvirti­na dantį. Pavyzdžiui per trumpą dantį galima pailginti, siaurą paplatinti, pakeisti formą, giliau įaugusį, uždėjus plombą, suly­ginti su kitais dantimis.

Danties spalvą koreguoti plomba yra sunkiau, tačiau kai kuriais atvejais irgi galima. Kad plomba būtų kuo panašesnė į dantį, parenkama ne tik spalva, bet ir plombinės medžiagos skaidrumas. Įdėjus plombą reikia ją tinkamai nupoliruoti negailint nei laiko, net pastangų, nes nuo to pri­klausys, kaip gražiai plomba atrodys. Tinkamai to neatlikus, plomba gali greitai patamsėti, aptrupėti, ant jos pradės kauptis apnašos. Kai tiesioginė restauracija gelbsti nepakankamai, gali tekti gaminti laminatą – laboratorinį veneringo atitikmenį.

Kaplių ir krūminių dantų estetinis plombavimas

Kodėl reikėtų estetiškai plombuoti kaplius bei krūminius dantis, kurių šiaip nesimato? Ir iš tiesų, ant krūminių dantų daž­niausiai tiesiog uždedamas plombos „blynas“ ir to pakanka. Bet juk ne veltui gamta sukūrė būtent tokią – su iškilimais ir įdubi­mais – dantų formą. Tai padeda atlikti pagrindinę dantų funkciją – sukramtyti maistą. Jeigu burnoje daug lygių tarsi stalas plombų, labiau dyla sveiki dantys, nusileidžia dantų sąkandis, prasideda periodonto ir sąnario ligos. Estetinis krūminių dantų ir kaplių plombavimas taip atstato mažiausius danties gumburus bei vage­les, kad kramtomasis danties paviršius atitiktų buvusįjį.

Odontologijos klinika Vilniuje visada Jums suteiks profesionalią konsultaciją ir nustatys, ar Jums reikalingas estetinis plombavimas. Jis parinks tinkamas medžiagas ir po detalios apžiūros bei konsultacijos atliks profesionalią Jūsų dantų restauraciją.