Šiuolaikiškų namų projektai – tik pasiturintiems?

siuolaikiskas namasJeigu galėtume gyventi tokiuose namuose apie kokius svajojame – daugelis mūsų statytų arba pirktų dvarus su dešimtimis kambarių bei tarnais, kurie padėtų įgyvendinti kiekvieną išrankiausią norą. Visgi, realybė yra kiek kitokia ir šiuo metu Lietuvoje labai populiarūs nedidelės kvadratūros vieno aukšto namai. Kodėl? Kadangi jų išlaikymas nebūna didesnės nei kiekvieną mėnesį gaunamos investicijos. Šiuolaikiškų namų projektai kuriami tokie, kad būtų patenkinti klientų pagrindiniai poreikiai. Visgi, kai kurie nori daugiau nei turi kiti, taigi klausimas – kokie namų projektai šiuo metu labiausiai priimtini žmonėms?

Nuo ko prasideda projektavimas?

Šiuolaikiškų namų projektai pirmiausia gimsta galvose įvertinus kuo daugiau veiksnių. Dažniausiai projektuotojas pasitaręs su būsimo namo savininkais įvertina:

  1. Pasaulio šalis (rytai, pietūs, vakarai, šiaurė).
  2. Vėjas, kuris dažniausiai vyrauja.
  3. Iš sklypo atsiveriantys vaizdai.
  4. Takas, kuriuo įvažiuojama į kiemą ir tuo pačiu pasirenkama vieta transporto priemonei laikyti.
  5. Numatoma kiemo vieta, pusė ir kitą.

Kuo daugiau veiksnių įvertinama, tuo didesnė tikimybė, kad suprojektuotas namas bus tobulas!

Individualūs poreikiai bei turimos galimybės

Kiekvienas statomas ir jau pastatytas namas yra unikalus. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad jo architektūriniai sprendimai primena kaimyno namą, visgi, skirtumai yra. Juolab, anksčiau namai buvo tarsi štampuojami. Šiuo metu šiuolaikiškų namų projektai yra individualūs ir kuriami būtent taip, kad patenkintų kiekvieno žmogaus poreikius. Juk namas turi ne tik saugoti nuo lietaus, tačiau taip pat ir pagerinti gyvenimo kokybę. Būtent todėl dažniausiai žmonės ir samdosi individualius projektuotojus. Jų darbas sukurti produktyvią, estetišką bei pilnavertišką erdvę.

Dviaukštis ar vieno aukšto namas?

Anksčiau atrodė natūralu, kad visi namai turi būti dviejų aukštų. Juk tokiu atveju jie dideli ir tuo pačiu užimamas plotas gana minimalus. Atrodo – puikus variantas. Visgi, šiuo metu dažniausiai žmonės renkasi vieno aukšto namus, kadangi įvertina atvirų erdvių pasiūlymą. Apskritai tautiečiai renkasi namus be durų ir be vidinių nišų, kurios atskirtų vienas patalpas nuo kitų. Norisi kuo daugiau erdvės, todėl vengiama ir antro aukšto.

Architektūriniai namo projektavimo patarimai

  1. Nuliniame arba kitaip cokoliniame namo aukšte rekomenduojama įrengti rūsį bei kitas panašaus pobūdžio patalpas, kurios dažniausiai kuriamos siekiant sustatyti tam tikrą techniką. Šiuolaikiški šilumos siurbliai nors ir neskleidžia jokio garso, tačiau dėl savo išvaizdos dažniausiai laikomi rūsiuose. Tiesa, pavyzdžiui karkasiniai namai neturi rūsio, tad reikia ir tai įvertinti.
  2. Jeigu yra galimybė – vonios patalpa tegul būna į rytus ir būtinai suprojektuokite bent jau mini langą, kuris užtikrins, kad patalpoje nesukaups drėgmė.
  3. Jeigu namas visgi bus dviejų aukštų – tokiu atveju antrame aukšte dažniausiai projektuojami miegamieji kambariai bei vaikų kambariai. Tuomet pirmas aukštas lieka svetainei ir virtuvei.
  4. Siūlome garažą jungti kartu su namu. Tai praktiškas pasirinkimas.
  5. Jeigu leidžia galimybės – tegul svetainės langai būna į pietinę pusę. Saulės šviesiai apšvies kambarius ir tuo pačiu visus jame esančias smulkmenas. Juk būtent čia dažniausiai kabinami gražiausi paveikslai bei laikomos interjero detalės.

Šiuolaikiškų namų projektavimas apima ir funkcionalumą, ir estetiką. Viską, kas lemia žmogaus gyvenimo kokybę.