SEO veiksmai, reikalingi kiekvienai interneto svetainei

Dažną svetainių administratorių kamuoja tie patys galvos skausmai. Kodėl pagal reikalingus raktinius žodžius Google svetainės nemeta pirmame puslapyje? O štai konkurentai – puikuojasi pirmame paieškos rezultatų sąrašo puslapyje. Paklausus tokių administratorių, kokius SEO optimizavimo veiksmus jie atlieka – dažniausias atsakymas būna, kad kažkas buvo daryta programuotojų kuriant svetainę. Konkrečiai kas – gali pasakyti retas.

Tam, kad interneto svetainės pozicijos kiltų Google ir kitų populiarių paieškos variklių rezultatų sąraše, reikalingas svetainės seo optimizavimas. Ką tai reiškia ir kokie yra pagrindiniai optimizavimo paieškos sistemoms veiksmai – aptarsime šiame straipsnyje.

Seo optimizacijaSEO optimizavimas – tai tam tikri programavimo veiksmai ir veiksmai internete, kurių pasekoje kyla tos svetainės pozicijos Google ir kitose paieškos varikliuose pagal aktualias raktines frazes. Tos svetainės, kurios yra susitvarkę SEO, paprastai metamos gerokai aukštesnėse vietose, nei tos, kurios nesirūpina SEO.

SEO optimizavimas – yra sudėtingas procesas. Google nori, kad vartotojai paieškos rezultatų viršuje matytų tik kokybiškas, tvarkingas svetaines, todėl yra labai daug optimizavimo kriterijų. Pagrindiniai iš jų yra šie : meta aprašymai – puslapių pavadinimai, aprašymai, tekstas prie kiekvieno landing page, struktūra, nuorodos (tiek vidinės, tiek išorinės), darbas su socialiniais tinklais, vartotojų elgsena tinklapyje.

Netgi iškėlus svetainę į gan aukštas pozicijas, reikalingi reguliarūs palaikomieji darbai. Nesirūpinant svetaine, jos pozicijos labai greitai gali nukristi. Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda kompanijų, kurios daro SEO optimizavimą ir tenka konkuruoti su jų tinklapiais. Reikalingas nemažas darbas, bet rezultatai tikrai atsiperka. Juk didžioji dauguma žmonių ieškodami informacijos, eina i Google ir veda raktinius žodžius paieškos laukelyje.

Daugelis žmonių klaidingai optimizavimą tapatina su atgalinių nuorodų, kitaip vadinamų backlink‘ų talpinimu kituose interneto puslapiuose. Tačiau nuorodų talpinimas yra tik ledkalnio viršūnė. Tai yra viena iš sudedamųjų SEO dalių,kuri vadinama išoriniu SEO optimizavimu.

SEO optimizavimas gali būti vidinis ir išorinis. Vidinis – yra veiksmai, atliekami pačioje svetainėje. Iš esmės,tai yra programavimo darbai ir tekstų kūrimas. Išorinis optimizavimas yra atgalinių nuorodų talpinimas kitose svetainėse. Svetaines reikėtų rinktis labai atsargiai, kadangi yra labai daug prastos reputacijos ir žemo reitingo svetainių.

Tinklapiai, kuriuose jūs talpinsite savo nuorodas turėtų būti patikimos, aukštai vertinamos, neturėti per daug kitų atgalininių nuorodų. Taip pat yra svarbu, kad tokių tinklapių tematika ir turinys sutaptų su jūsų svetainės tematika. Pavyzdžiui, jūsų svetainė yra apie verslo valdymo konsultacijas. Būtų puiku, kad backlink‘ai būtų talpinami kituose puslapiuose, kurių turinys susijęs su verslu, verslo valdymu, o jų reitingai būtų aukšti, reputacija gera.

Visuomet, kai SEO optimizavimas turi poreikį, rekomenduojame kreiptis į patikimus specialistus, kurie tikrai gali padėti jūsų tinklapiui pakilti į paieškų topus.