Šakų smulkintuvo pasirinkimas ir jo funkcijos

saku smulkintuvasKiekvienas geras sodininkas savo garaže turi įrangą, kuri padeda tam tikrus darbus atlikti ne tik labai greitai, tačiau ir kokybiškai. Šiuolaikiniai šakų smulkintuvai – vienas iš tokių prietaisų. Kol vieni teigia, kad jis prabangos simbolis, tuo tarpu kiti tikina, kad nedidelė kaina turėtų paskatinti įsigyti šį prietaisą. Juk rinkoje galima pasirinkti nuo ypač didelių, kuriuos dažniausiai naudoja miškininkai iki mažų, kurie puikiai tinka asmeninėms reikmėms. O išskyrus dydį – kokie dar kriterijai gali lemti pasirinkimą?

Galingumas

Šiuolaikiniai šakų smulkintuvai pirmiausia klasifikuojami pagal galingumą. Natūralu, kuo galingesnis – tuo daugiau elektros energijos reikalauja. Tačiau tuo pačiu per trumpesnį laiko tarpą įveikia daugiau šakų, taigi reikia apsiskaičiuoti, ar pirkdami negalingą nepermokėsite. Būtina įvertinti ir įrangos eksploataciją. Parduodami tiek negalingi smulkintuvai, kurie skirti asmeniniams sodininko poreikiams, tiek labai dideli ir labai galingi, kuriuos dažniausiai perka miškininkai.

Gaunama energija

Smulkintuvai veikia naudojantis arba elektra, arba benzinu. Svarstant tarp šių dviejų pasirinkimo galimybių reikia nepamiršti pagalvoti ir apie mobilumą bei elektros išgavimą. Pavyzdžiui, miškininkai dažniausiai nori mobilios įrangos, kurią galima nesunkiai transportuoti iš vienos vietos į kitą. Natūralu, kad tuomet reikia mažesnio ir tuo pačiu tokio, kuris veikia benzino pagalba. Iš kur miške elektra? Tuo tarpu namuose stacionariai laikomas šakų smulkintuvas galėtų veikti naudojantis elektra, kadangi atrasti lizdą nebus sunku. Juolab, dažniausiai įranga, kuri veikia naudojant elektros energiją, kaštuoja mažesnes pinigų sumas.

Funkcionalumas

Šiais laikais kuriant bet kokio tipo įrangą dažniausiai stengiamasi įdiegti kuo daugiau funkcijų. Štai šiuolaikiniai šakų smulkintuvai per brūkšnelį gali būti vadinami ir sodo smulkintuvais, kadangi susitvarko ne tik su šakomis, tačiau taip pat ir žolėmis bei kitais augalais. Tai kur kas funkcionalesnis prietaisas. Vėlgi, labiausiai tinka tiems, kurie įranga perka dėl asmeninio sodo priežiūros.

Kaina

Nusistačius pinigų sumą, kurią galite investuoti į įrangą – greičiau atrasite prekę. Tiesiog negaišite laiko peržiūrėdamas pasiūlymus, kurie netinka Jūsų kišenei. Žinoma, reikia nepamiršti, kad taupydamas galite permokėti. Labai dažnai žmonės skaičiuoja kiekvieną centą, tačiau galiausiai daug sumoka už išlaikymą arba paprasčiausiai smulkintuvas genda ir genda. Žinoma, jo taisymas Jums kainuoja, tad vėlgi – permokate.

Gamintojas

Tiekėjai, pardavėjai – tik grandinės dalis, tad daugiausia reikia domėtis ne jų kompetencija, tačiau gamintojų atliekamu darbu. Internete galite atrasti labai daug įdomių faktų bei pirkėjų atsiliepimų apie konkrečios kompanijos suteikiamas paslaugas. Detaliau pasiskaitykite, kokiomis technologijomis kuriamas smulkintuvas, kokios detalės naudojamos, net ir koks yra gamintojų šūkis. Tai gali labai daug pasakyti apie prekę, kurią planuojate pirkti.

**

Šiais laikais atlikti net ir pačius nemalonius darbus yra kur kas paprasčiau ir maloniau. Vienas iš pliusų – pavyks sutaupyti labai daug laiko bei energijos, kurią galima skirti visai kitiems darbams atlikti. Lietuviai – gamtos žmonės. Jeigu tik turi galimybę greta būsto turėti žalią kampelį – būtinai ja pasinaudoja. O jeigu norite, kad kampelis virstų asmeniniu rojumi – prižiūrėkite jį su specialia gyvenimą lengvinančia technika.