Reabilitacijos ypatumai, kurių turbūt nežinojote

Reabilitacija yra procedūrų ir fizinių pratimų visuma, kuri padeda pacientams atsigauti po sunkių traumų ar ilgai organizmą varginusių ligų. Tai gali būti puiki galimybė vėl mėgautis savarankiškumu atliekant paprastus kasdieninius veiksmus arba ir sunkesnes užduotis. Reabilitacija Gemma centre  tą puikiai įrodo. Pacientai po kažkurio laiko vėl gali džiaugtis gyvenimo įvykiais ir atliekamais veiksmais, kurie iki nutikusios bėdos atrodė savaime suprantami, o paskui tapo labai sudėtingi.

Reabilitacija paprasti apima tris gydymo metodus: kineziterapiją, masažą ir fizioterapiją. Mūsų minėtoje reabilitacijos įstaigoje gydymas gali būti taikomas netgi kūdikiams, sulaukusiems vos kelių mėnesių. Tai rodo, jog reabilitacijos metodai yra tokie daugialypiai ir plačiai pritaikomi, jog surasti pacientams tinkamiausią gydymą ir jam nepakenkti specialistams išties nėra sudėtinga. Turėtumėte žinoti, jog sudaromi reabilitacijos kursai tinkami nėščiosioms ir itin senyvo amžiaus žmonėms.

Bene pati svarbiausia bet kurios reabilitacijos dalis – kineziterapija. Tai dar kitaip vadinama gydymu judesiu. Ji sustiprina kaulus ir raumenis po net ir labai ilgo nejudėjimo periodo, sustiprina kraujagysles bei širdį, mažina skausmus ir suteikia stiprų emocinį pasitenkinimą. Tikriausiai šiame etape smagiausia tai, jog abi pusės, tiek specialistas, tiek pacientas, dalyvauja vienodai  aktyviai. Tai reiškia, jog abiejų indėlis yra vienodai svarbus.

Masažai ne tik sustiprina pratimų efektą, bet ir skatina aktyvesnę raumenų veiklą, mažina stresą. Organizmas atpalaiduojamas tiek fiziškai, tik emociškai.

Fizioterapija – tai natūraliais bei dirbtiniais fizikiniais veiksmais sukeliami teigiami sveikatos pokyčiai. Kokie tie veiksniai? Tai – vanduo, molis, smėlis, ultragarsas, elektra ir kt. Be abejonės, efektyviausia reabilitacija bus tuomet, kai jums pritaikys visus metodus. Tačiau turėtumėte žinoti, jog dažnai, esant gana nesunkiai paciento būklei, užtenka ir vieno metodo. Visuomet geriausia tai aptarti su specialistais.