Plintanti kompiuterio “liga”

virusai interneteKompiuteriniai virusai gali slėptis visur – nežinomose internetinėse svetainėse, įvairiuose atsisiuntimuose, reklamose, kurios tikina apie stebuklingus vaistus ar juokingus vaizdo įrašus, neaiškaus siuntėjo laiškus su turiniu, kuris tikina, jog kažką laimėjote ar siūlo neįtikėtinai pigius pasiūlymus. Taip pat virusai gali tūnoti ir išorinės atminties prietaisuose, kaip USB atmintukas, SD kortelės, CD ar DVD diskai, bei kiti įvairūs išoriniai įrenginiai, kurie yra prijungiami prie kompiuterio failų perkėlimui ar įkėlimui. Vieni jau gerai žino ir iš patirties neatidaro, nesisiunčia ir nespaudžia ant įvairių reklamų, tačiau vis dar yra tokių, kurie vis dar galvoja “ o kas gi čia tokio?”. O kas gi tokios, visgi yra. Virusai internete ne tik sugadina jūsų kompiuteryje esančius failus, dokumentus, nuotraukas ar vaizdo įrašus, bet ir dalinasi su kitais įrenginiai. Internetiniai sukčiai tuo naudojasi norėdami ištuštinti jūsų banko sąskaitas, pasisavinti socialinių tinklų paskyras ar tiesiog kenkdami. Virusai internete gali slėpti net po menkiausiai nekaltai dalykais, kaip mielų gyvūnėlių nuotraukomis. Virusai ne tik naikina, bet ir trukdo normalią kompiuterio veiklą. Jei jūsų kompiuteris lėtai atidarinėja internetinius langus, mėto lenteles ar stringa – tai pirmieji požymiai, jog jūsų kompiuteris “susirgo” virusu.

Operacine sistema windows dažnai turi jau įdiegtas virusų aptikimo ir valymo programas, tačiau visos jos gali nustoti veikti, pasenti, o virusai kasdien tampa vis tobulesni ir galintys apeiti kai kurias antivirusines programas. Operacine sistema windows yra viena populiariausių operacinių kompiuterio sistemų, tačiau virusų valymas reikalingas ir kitoms, kaip macOS, Linux, Ubuntu ir dar daugeliui kitų.

Kompiuterio virusai it liga – jie plinta ir dauginasi, kadangi jiem svarbiausia tik “patogiai įsitaisyti” įrenginyje ir jie toliau tęsia savo kenkėjišką veiklą. Virusą aptikti yra būtina, o apsisaugoti dar prieš jam patenkant – privalu. Jie ne tik gadina svarbiausius duomenis, bet ir trina, bei bendrina. Daugelis iš mūsų, savo asmeniniuose kompiuteriuose, laikome asmenišką ir privačią informaciją, kuriai nederėtų išlįsti į viešumą. Apsisaugoti nuo ligos būtina ne tik mums, bet ir mūsų elektroniniams įrenginiams, o antivirusinė programa yra vienas iš geriausių bei patikimiausių būdų tai padaryti.