Penki svarbūs faktai apie parketlentes

Parketlentės bus puikus pasirinkimas jeigu norite mėgautis estetiška, natūralia ir ilgaamže grindų danga. Ilgą laiką parketo teiginys nebuvo derinamas su kokybe ir ilgaamžiškumu. Tačiau laikui bėgant ir technologijoms tobulėjant, parketlentės tapo labai paklausios. Juolab, jog jas pradėjo gaminti iš kokybiškos medienos. Sakykim, ąžuolo. Tai labai patvari, gražiai atrodanti ir ekologiška medžiaga. Paspauskite čia ir tuo įsitikinsite. Pateiksime keletą faktų apie parketlenčių privalumus.

Parketlentės yra atsparios susitraukimui ir plėtimuisi. Vadinasi, tai yra idealus variantas, kai namuose grindys šildomos arba pastatas patiria didelę temperatūrų kaitą vasaros ir žiemos metu.

Parketlentės gali būti lakuotos ir alyvuotos. Paskutiniu metu rinkoje jau atsiranda naujos kartos, visiškai matiniai lakai, kurie atrodo labai natūraliai ir lengvai prižiūrimi. Lakuotas paviršius mažiau natūralus nei alyvuotas, tačiau jį kiek paprasčiau prižiūrėti, nereikia specialių priežiūros priemonių. Natūralia alyva dengtas paviršius kur kas jaukesnis vaikščioti ar lytėti, dėl jaučiamos medienos struktūros ir šiltumo. Tad jums tereikia pasirinkti kas svarbiau – didelis natūralumas ar lengva priežiūra.

Parketlentės yra atsparios drėgmei. Nors drėgnose  patalpoje parketlentės reikalauja šiek tiek atidesnės priežiūros, tačiau,  suklotos su tam tikrais silikoniniais intarpais,  gali puikiai tarnauti.

Parketlentes lengva pritaikyti prie bet kokio interjero stiliaus. Parketlentės gali būti labai įvairių raštų ir spalvų. Tad visai nesvarbu, kokį namų stilių pasirinkote – skandinavišką, kaimišką, klasikinį ar kontrastų derinimą – visuomet galėsite išsirinkti ir suprojektuoti sau tinkamas grindis.

Parketlentes lengva atnaujinti. Parketlentės yra natūralus medienos gaminys, todėl paviršius ilgainiui dėvisi, atsiranda įvairūs pažeidimai. Meistrai iš anksto savo klientus perspėja to neišsigąsti ir prižada padėti ateityje atnaujinimo darbuose.  Priklausomai nuo pažeidimų stiprumo galima naudoti įvairias atnaujinimo priemones, geriausia jas naudoti to paties gamintojo kaip ir pačios parketlentės, nes tik naudojant giminingas priežiūros priemones, atnaujinimas gali būti atliktas kokybiškai.