Patarimai renkantis mobilųjį telefoną

mobilieji telefonai

Kaip išsirinkti gerą mobilųjį telefoną patars bet kuris konsultantas parduotuvėje. Aišku, jie visada stengsis pasiūlyti brangesnį variantą ir nutylės apie efektyvių savybių turinčius mobiliuosius. Tai verslas, nieko asmeniško. Dėl to į parduotuves internete ar gyvai reiktų eiti jau žinant, ko iš tikrųjų reikia.

Čia pateiksime objektyvių patarimų, kaip nesuklysti ir pasirinkti tinkamiausią variantą. Nors mobilieji telefonai kainuoja nedaug, reiktų atkreipti dėmesį į visas smulkmenas.

Kamera, o ne pikseliai yra svarbu

Dažnas įsitikinęs, kad norint gauti mobilųjį su gera kamera, reikia rinktis tuos modelius, kurie jų turi daugiausiai. Sony telefonai giriasi, kad turi 21 Megapikselių kameras, tačiau kažkodėl juos nuolatos aplenkia 12 ar 16 megapikselių turinčios iPhone arba Samsung telefonų kameros. Šie skaičiai dar ne viskas, nes kamera fiksuoja vaizdą, o procesorius jį apdoroja ir padaro nuotrauką, tinkamą peržiūrai. Dabar geriausias kameras turi iPhone, Samsung telefonai, taip pat ir Asus Zenfone, HTC 10, Huawei P9, Sony Xperia mobilieji telefonai.

Jei mėgstate daryti asmenukes, rinkitės tuos modelius, kurie turi geresnes priekines kameras. Kai kurios jų yra ir su blykstėmis. Tokiu būdu galima daryti asmenukes ir esant prastesniam apšvietimui. Bet yra visokių priedų, kurie padeda išspręsti ir šias problemas.

Operacinė sistema

Pasirinkimas yra vienas iš trijų – iOS, Android ar Windows. Visos trys turi savų pliusų, savų minusų, todėl rinktis reiktų pagal tai, ką su savo mobiliuoju darysite. Jei ieškote telefono darbui, be abejonės Windows yra vienas iš geriausių variantų. Jei norite turėti stabilią ir saugią OS, rinkitės iOS (Apple). Jei ketinate žaisti žaidimus ir pramogauti – Android greičiausiai bus tinkamiausias sprendimas.

Serijos ir metai

Ne visada pats naujausias modelis yra pats geriausias. Tą įrodo šių metų telefonų apžvalgininkai, sudarinėjantys mobiliųjų telefonų TOP10 sąrašus. Jie pripažįsta, kad net atsiradus Samsung Galaxy S8 modeliui, prieš tai buvęs modelis Galaxy S7 yra vis dar geras ir paklausus. Tas pats pasakytina ir apie Apple telefonų ar planšetinių kompiuterių modelius. Įsigyjant telefoną nebūtina vaikytis pačių naujausių modelių, nes jie dar būna labai brangūs. Tuo tarpu kiek senesni modeliai smarkiai atpinga.

Kaina – svarbu

Mobilieji telefonai yra perkami 1-2 metams, ne ilgiau. Jie ir gaminami tik tokiam laikotarpiui. Tai tampa greito vartojimo preke, todėl kaina yra labai svarbus motyvas. Kam mokėti 700 eurų už naujausią modelį, kai galima už 300 eurų nusipirkti ne ką prastesnį telefoną? Tada kitais metais galima bus įsigyti kitą už 300 eurų.

300-350 eurų už mobilųjį telefoną – padori kaina. Už ją galima įsigyti net ir kai kuriuos Samsung modelius, jau nekalbant apie kiniškus telefonus Huawei, Xiaomi, Motorola, taip pat taivanietiškus Asus ir HTC ar japoniškus Sony. Deja, Apple telefonai už tokią kainą kol kas neįkandami.

Jei kyla dilema, ar pirkti naują telefoną už 100 eurų, reiktų pasvarstyti ir kitą galimybę – pirkti naudotą telefoną. Už 100 eurų galima įsigyti nežinomų gamintojų telefonus, kurių kokybė kelia abejonių, arba paieškoti naudotų žinomų gamintojų modelių lombarde arba per asmeninius skelbimus.

Išmaniuosius telefonus rinkitės blaiviai viską apsvarstę, nes klaidos tikimybė labai didelė.