Patarimai keliaujantiems kruiziniu laivu

Lagaminas

Ar kada nors teko plaukti kruizu? Jei ne, galbūt šiuo metu kaip tik planuojate tai padaryti? Tokiu atveju jums neabejotinai reikia keleto patarimų, kurie jūsų būsimą kelionę pavers kur kas komfortiškesne ir malonesne.

  • Turėkite nedidelį rankinuką/kuprinę su savimi – tai yra labai svarbus jūsų kelionės daiktas, su kuriuo neturėtumėte išsiskirti viso kruizo metu. Žinoma, šiuo atveju nekalbame apie tai, kad su jumis visuomet turi būti didelis ir sunkus lagaminas. Kalbame apie lengvą ir nedidelį, tačiau praktišką rankinuką ar kuprinę, kurio tilptų patys būtiniausi (ir įprastai pakankamai smulkūs) daiktai.
  • Turėkite kruizinio laivo žemėlapį – nemanykite, kad žemėlapis yra svarbus tik būnant sausumoje. Tai ne ką mažiau svarbu ir pačiame laive. Įprastai kruiziniai laivai būna labai dideli, todėl juose pasiklysti yra vieni juokai. Jei turėsite žemėlapį, net ir pasimetus – labai greitai rasite kelią į norimą vietą.
  • Daugiau keliaukite pėsčiomis – po kruizinį laivą rekomenduojama keliauti pėsčiomis. Klausite, kodėl? Kaip žinia, kruiziniuose laivuose keliauja labai daug turistų, kurių didelė dalis iš vieno aukšto į kitą yra linkę kilti liftu. Tai reiškia, kad prie liftų įprastai susidaro labai didelės eilės, todėl gali tekti palaukti ne vieną dešimtį minučių. Tuo tarpu keliaudami pėsčiomis galėsite grožėtis vandenynu ar jūra, gražiais vaizdais ir pačiame kruiziniame laive pamatyti įvairių iki tol nematytų vietų.
  • Netriukšmaukite naktį – nors tai iš pirmo žvilgsnio yra puikiai suprantama, vis dėlto, tikrai ne kiekvienas kruiziniu laivu keliaujantis turistas yra linkęs į tai atsižvelgti. Tačiau visuomet pagalvokite apie kitus, kurie tuo tarpu ilsisi ir ramiai miega. Elkitės ramiai, tyliai ir kultūringai, tuomet nekils jokių papildomų nepatogumų.
  • Venkite labai brangių papuošalų – nors puikiai suprantama, kad galite norėti prabangiai pasipuošti, visgi turėtumėte elgtis kukliau. Klausite, kodėl? Visuomet pravartu būti budriems ir stengtis nepakliūti vagišiams į akiratį. Net ir kruiziniuose laivuose, kuriuose turistai už keliavimą moka nemažus pinigus, gali pasitaikyti piktavalių žmonių, kurie nusitaikys į jums priklausančius brangius papuošalus.