Paskolos be užstato: ar galima prarasti turtą jo neįkeičiant?

paskolos be uzstatoDabar paskolos be užstato ieškantys vartotojai daro didžiulę klaidą, kuomet bando skolintis iš ten, kur palūkanų norma nustatoma didžiausia. Tai liečia kredito bendroves, kurios investuoja daug pinigų į reklamą, tačiau klientams nepasiūlo geriausių kreditavimo sąlygų. Jeigu jūs galvojate apie kredito ėmimą iš tokių bendrovių, tai jokiu būdu neturėtumėte skolintis ten, kur palūkanos yra milžiniškos. Didelės palūkanos paprasčiausiai verčia klimpti į skolas, nes būtent dėl ų ir susidaro didelės mėnesio įmokos, kurias mokėti gali ne visi. Tiesa, prieš gaunant paskolą patys kredito teikėjai įvertins ar jūs galėsite mokėti tas mėnesio įmokas. Tai tiesiog yra kreditingumo vertinimas, kurio metu nustatoma ar asmuo bus pajėgus vykdyti įsipareigojimus ar vis dėlto neturės iš ko mokėti įmokų.

Be užstato skolintis nori dauguma vartotojų, tačiau jie mąsto klaidingai – jeigu turtas nėra įkeičiamas paskolos ėmimo metu, tai dar nereiškia, kad ateityje jį bus galima apsaugoti nuo arešto. Trumpai tariant, jeigu klientas vėluoja grąžinti skolas, tai kredito teikėjas gali kreiptis į teismą. Jeigu paskolų teikėjas kreipiasi į teismą, o šis pripažįsta įsiskolinimą, tai tokiu atveju yra išduodamas vykdomasis raštas dėl priverstinio skolos išieškojimo. Ką tai turėtų reikšti? Paprasčiausiai, su tuo raštu kredito teikėjas ar jo įgaliotas asmuo gali kreiptis į antstolį, o antstolis areštuos jūsų turtą. Bus areštuojamos jūs banko sąskaitos, o jeigu jose esančios lėšos nebus pakankamos skolų padengimu, tai tada antstolis galės areštuoti ir jūsų turimą turtą.

Paskolos be užstato suteikiamos su didesnėmis palūkanomis, o tie, kurie gali kažką įkeisti, dažniausiai pasinaudoja galimybe gauti geresnes skolinimosi sąlygas. Matote, užstatas yra viena geriausių garantijų kreditoriui ir kreditorius noriai nuleidžia palūkanas. Jeigu skola nėra grąžinama, tai tada be teismų turtas pereina kreditoriaus nuosavybėn. Štai kodėl užstatas yra toks svarbus norint gerų skolinimosi sąlygų.

Be abejo, reikia pabrėžti, kad skolinantis su užstatu, vis tiek nei vienas klientas neišvengia kreditingumo įvertinimo. Tai nėra taikoma nebent tais atvejais, kuomet skolinamasi iš privačių paskolų teikėjų.