Motociklams skirta servisų įranga

Motociklų sezonas jau prasidėjo, kiekvienas motociklininkas ilgai laukė šios dienos, kada galės su savo plieniniais žirgais išvažiuoti į gatves. Nuo kovo 1d. tai yra leistina, tik negalima važinėti jeigu gatvėse yra sniego arba ledo. Prieš prasidedant sezonui, kadangi motociklai per visą žiemą buvo neeksploatuojami, reikia juos tinkamai paruošti. Tokiu būdu bus užtikrintas tiek pačio motociklininko, tiek aplinkinių žmonių saugumas. Norint tą padaryti, reikalinga nuodugni techninė apžiūra su tinkama servisų įranga.

Daugelį motociklo mechanizmų galima patikrinti su pačia servisų įranga, kaip ir automobilių ar kitokių transporto priemonių. Tačiau kadangi pačio motociklo gabaritai skiriasi, yra įrangos kuri bus netinkama motociklų remontui. Kaip bebūtų, daugelį kitų transporto priemonių servisų įrangos tikrai galima panaudoti motociklo remontui. Tik tada iškyla klausimas, ar serviso mechanikas, kuris visą laiką tvarkė automobilius, turės pakankamų žinių atlikti motociklo remontui?

servisų įrangaTaigi, pradėkime nuo tos įrangos, kuri yra tinkama tiek automobilių, tiek motociklų remontui. Be abejo tik ta pati smulki servisų įranga: oro kompresorius, pneumatiniai įrankiai, kiti smulkūs serviso įrankiai, žibintų reguliavimo stendas, diagnostikos įranga (jeigu ji pritaikyta motociklų kompiuterinei diagnostika), chip tuning įranga ir kita panaši įranga remontui.

Tam tikros remonto įrangos servisui tikrai neprireiks, kuri yra naudojama automobilių remonte. Tikrai neprireiks oro kondicionieriaus stotelės, dėl suprantamų priežasčių. Dažnu atveju neprireiks kėbulų remonto įrangos, kadangi po avarijos motociklas praranda savo geometriją, todėl tokius motociklus tampa pavojinga vairuoti. Ratų suvedimo įrangos, kadangi jie negali būti kreivi, gali būti tik kreivas motociklo rėmas. Ir kitų įrangos, kuri dėl suprantamų priežasčių yra netinkama motociklo remontui.

Servisų įranga, kuri gali būti naudinga ir yra naudojama motociklui remontui dažnu atveju yra tinkama ir automobilių remontui. Stabdžių tikrinimo stendas yra labai efektyvus ir naudingas įrenginys, kuris gali patikrinti stabdžių mechanizmų efektyvumą. Iš dalies galima panaudoti ir amortizatorių tikrinimo stendą, tačiau dažnu atveju yra tikrinama tiesiog rankiniu būdu. Padangų montavimo ir ratų balansavimo staklės yra pritaikomos, tiesiog reikia papildomų laikiklių. Kad serviso mechanikui būtų dirbti patogiau yra naudojami žirkliniai keltuvai, kadangi taip stabiliai ir saugiai yra pakeliamas motociklas.