Minimalaus atlyginimo dydis ne be reikalo erzina daugelį žmonių

Nors minimali alga 2023 metais kilo, daugelis žmonių vis dar yra nepatenkinti jo dydžiu. Pasak kai kurių finansų ekspertų, spartus minimalios mėnesinės algos kilias gali turėti neigiamų pasekmių. Užuot laukiant kol vyriausybė nuspręs didinti mažiausias pajamas gaunančių asmenų darbo užmokesčio dydį, siūloma ieškoti alternatyvų. Aišku, viena pagrindinių žmonėms – ieškoti geriau apmokamo darbo.

Minimali alga 2021 darbdavių mokama tik už nekvalifikuotą darbą

minimali alga 2021Ekspertų nuogąstavimai vis dar tebesitęsia, nes vis dėlto vyriausybė iki šiol neišsprendė gana akivaizdžios problemos – algos skirtumo nustatymo už kvalifikuotą darbą. Darbdavys turi mokėti didesnį nei minimalų atlyginimą žmogui, kuris dirba kvalifikuotą darbą. Tačiau, iki šiol nėra nustatyta kiek daugiau reikia mokėti. Dėl šios priežasties matomas ir gana pasyvus algų kėlimas ten, kur atlyginimai gali kilti sparčiau. Vis dar nemažai darbdavių naudojasi spraga ir renkasi mokėti vos keliais eurais didesnį atlyginimą nei reikėtų.

Darbo rinkoje matomas didėjantis laisvų darbo vietų skaičius, tačiau žmonės šiuo metu neskuba teikti savo CV įmonėms. Taip yra dėl minėtos priežasties – kai mokamas vos keliais eurais didesnis nei minimalus atlyginimas už kvalifikuotą darbą.

Darbo rinką stebintys ekspertai pabrėžia, kad darbdaviai turėtų jausti skirtumą tarp kvalifikuoto ir nekvalifikuoto darbo. Minimali alga turi būti mokama tik tais atvejais, kai darbas nereikalauja specialių žinių. Tačiau, kai žmogus turi prisiimti daugiau atsakomybių ir pirmiausia gauti reikiamą žinių bagažą bei apmokymus, tuomet automatiškai ir atlyginimas turi būti kur kas didesnis.

Neretai kai kurių žmonių ilgas sėdėjimas užimtumo tarnyboje yra laikomas visai pagrįstu, nes vis dėlto – gaunamos išmokos neretai yra patrauklesnės nei darbas už minimalų atlyginimą.

Minimali alga nėra geras pasirinkimas tiems, kurie prieš tai dirbo už VDU

Logiškai mąstant, nemaža dalis užimtumo tarnyboje esančių asmenų atsisako darbo už minimalų atlyginimą vien dėl to, kad jų gaunamos nedarbo išmokos yra didesnės už minimalią algą. Gaunant tokias mėnesines išmokas, akivaizdu, kad dirbti nėra prasmės.

Asmenys, kurie gauna didesnes nedarbo išmokas nei minimali alga, yra nusiteikę išlaukti geresnių įsidarbinimo galimybių. Dėl to tokie asmenys paprasčiausiai laukia ne pirmo pasitaikiusio darbo pasiūlymo, o būtent galimybės dirbti tą patį ar panašų darbą, kuris buvo dirbamas prieš tai.

Gana nemažai žmonių atsisako darbo už minimalų atlyginimą dar ir dėl to, kad tai neretai kenkia ir profesiniams įgūdžiams. Trumpai tariant, minimali alga mokama už nekvalifikuotą darbą, bet jeigu žmogus turi konkrečią specialybę, toks darbas gali būti netgi žalingas. Tokį darbą dirbantis žmogus gali kaip reikiant susigadinti savo CV. Per tą laiką gali išnykti netgi turėti darbo įgūdžiai ir žinios.

Specialistų teigimu, minimali alga 2021 metais nėra tokia maža, tačiau rekomenduojama ieškoti kitų būdų kaip į darbo rinką pritraukti asmenis, kurie turi specialybes ir kvalifikacijas dirbti sudėtingesnius darbus, nes tų darbuotojų, kurių nori darbdaviai, yra nemažai. Tokių darbo vietų – taip pat gausybė. Tačiau, norinčių mokėti adekvatų darbo užmokestį – vienetai.