Mažosios bendrijos steigimo nuostatos

mb steigimasPradėti verslą Lietuvoje gali visi, kurie svajoja įgyvendinti savo svajones. Mažosios bendrijos steigimas šiuo metu ypač populiarus. Mūsų šalyje įsteigti šio tipo įmonę galimybė atsirado ne taip ir seniai, tačiau didžioji dalis žmonių ja jau susidomėjo ir džiaugiasi, kad suteikiamos tokios patrauklios sąlygos verslo vystymui. Prieš pradedant imtis realių veiksnių naudinga susirinkti visą informaciją.

Mažosios bendrijos pliusai

Lyginant su uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis, ar akcinėmis bendrovėmis, su individualia įmone – mažosios bendrijos steigimas turi tam tikrus pliusus, kurie nulemia, kad nusprendžiama pasirinkti būtent šią verslo formą.

  • Vienas didžiausių pliusų yra tai, kad nereikia jokio įstatinio kapitalo, taigi pradėti savo verslą yra dar paprasčiau.
  • Mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės įmonė ir tai reiškia, kad bankroto atveju – savininkai neturės atsakyti savo turtu. Tai yra didžiausias AB arba individualios įmonės minusas, kuris ir paskatina pasidomėti kitomis galimybėmis.
  • Mažoji bendrija gali vienyti komandą, kurią sudaro iki 11-kos žmonių. Nebūtinas vadovas, kuris būtų atsakingas už veiklą, tačiau patogumo dėlei naudinga išsirinkti asmenį, kuris rengs susitikimus, priims galutinius sprendimus pasitaręs su kitais bendrijos nariais ir panašiai.
  • Steigimas yra labai paprastas, kadangi nereikia įstatinio kapitalo, nereikia atsidaryti banko sąskaitos, nereikia samdyti asmeninio buhalterio… Tiek pats samdymas, tiek bendrijos išlaikymas reikalauja mažiau vargo bei investicijų. Galima labiau susikoncentruoti ties kokybišku darbu ir naujų idėjų generavimu.

Mažosios bendrijos steigimas

Viena iš priežasčių, kodėl mažosios bendrijos steigimas šiuo metu yra „ant bangos“ – tai, jog valstybė suteikia daug įvairių mokesčių lengvatų. Taip pat stengiamasi tobulinti būtent šio tipo verslo modelį ir ir surasti geriausias alternatyvas veiklos puoselėjimo srityje.

Steigimas apima kelias smulkmenas. Jas žinant pavyks kur kas paprasčiau ir sėkmingiau įsteigti bendriją.

  • Visi steigėjai, kurie nori prisidėti prie mažosios bendrijos – privalo turėti kvalifikuotus elektroninius parašus. Juos galima išsiimti savo banko poskyryje.
  • Siekiant užregistruoti bendrijos vardą – reikia patikrinti, kas ar jis nėra naudojamas. Nebūtina keliauti iki registrų centro, kadangi šiuo metu tokio pobūdžio informaciją galima atrasti paprasčiausiai internete. Įmonės pavadinimo pasirinkimas sudėtingesnis darbas nei galvojote, kad tai neturėtų būti skubotas sprendimas. Įvertinkite kuo daugiau veiksnių.
  • Jeigu nuomojamos patalpos nėra kurio nors iš bendrijos nuosavybė – tokiu atveju reikia pateikti nuomos dokumentus, kuriuose patalpų savininkas sutinka, kad jo patalpose būtų atliekamos vietos arba kitos procedūros. Jeigu patalpos nėra reikalingos – tokiu atveju nurodama kurio nors iš savininkų buveinės adresas.

Visa bendrija veikia komandai bendradarbiaujant ir priimant vienus arba kitus sprendimus. Kadangi savininkas yra ne vienas – labai svarbu, kad būtų atsižvelgiama į visų poreikius ir tuo pačiu pagal norus bei galimybes keičiamos nuostatos. Įsteigimas galimas internetu, tad taupykite savo laiką ir pinigus.

Mažosios bendrijos steigimas – paprastas, tačiau labai didelis žingsnis nuosavo verslo link. Svarbiausia susirinkti kokybišką komandą, kuri vieningai dirba link kokybiško rezultato. Koks jis bus – tai yra kiekvieno žmogaus rankose.