Masažo stalai: kaip išsirinkti?

Masažo stalai

Masažo kokybei įtakos turi ne vien tik masažuotojo profesionalumas, bet taip pat ir tai, kokie masažo stalai yra pasirenkami. Visada yra svarbu pasirūpinti, kad masažo stalas atitiktų tam tikrus kriterijus, taigi, renkantis tinkamiausią produkciją svarbu atsižvelgti į keletą svarbiausių kriterijų. Taigi, kuriuos jų yra būtina įvertinti, ir kaip būtų galima paprasčiau atrasti tinkamiausias prekes.

Masažo stalo matmenys

Visada svarbu pasirūpinti, kad klientas jaustųsi patogiai, taigi, stalo dydis turėtų būti optimalus. Pats populiariausias pasirinkimas – tai 70 cm pločio masažo stalai, tačiau jų plotis gali būti ir kiek didesnis. Tuo atveju, jei masažuotojas yra pakankamai aukštas, palankia pasirinkimo galimybe gali būti ir 76 cm pločio stalai, nes jūs nejausite diskomforto lenkdamiesi prie paciento, taigi, rankos ne taip greitai pavargs. Platesni nei 70 cm masažo stalai pasiteisina ir dėl to, kad klientas gali patogiai apsiversti, nesibaimindamas, kad paprasčiausiai gali nukristi. Jei masažuotojas yra žemesnio ūgio, nereikėtų rinktis labai plataus stalo – tokiu atveju puikiu pasirinkimu gali būti ir siauresni nei septyniasdešimties centimetrų stalai, tačiau visada svarbu pagalvoti apie tai, ar klientas gulėdamas jausis patogiai.

Stalo aukštis

Masažo stalo aukštis turėtų būti tinkamai sureguliuotas, kad masažistas galėtų patogiai atlikti savo darbą. Tuo atveju, jei tenka pernelyg žemai lenktis, darbo pabaigoje galite justi didelį nuovargį, o to tikrai norėtųsi išvengti. Masažo stalai gali būti 60-83 cm pločio, o jų aukštis gali būti reguliuojamas dviem būdais. Pavyzdžiui, mediniai masažo stalai gali būti reguliuojami specialiomis „tvist“ rankenomis:  sukant rankenėles gali būti nustatomas reikalingas masažo stalo aukštis, kuris gali būti tobulai pritaikomas. Taip pat stalai gali turėti teleskopinį reguliavimą – paprastai jis yra būdingas stalams, kurie pagaminti iš aliuminio. Tokių stalų reguliavimas trunka vos kelias sekundes – tereikia paspausti mygtuką.

Kokį stalą rinktis: medinį ar aliuminį?

Iš aliuminio pagaminti stalai, palyginus su mediniais, yra naujiena, todėl kartais yra baiminamasi pirkti tokius stalus. Vis dėlto, tokie masažo stalai gali būti tikrai puikiu pasirinkimu – jie yra ypač lengvi, todėl puikiai tinka dažnam transportavimui iš vienos vietos į kitą. Jei jums teka vykti pas klientą į namus, toks masažo stalas gali būti tikrai puikia pasirinkimo galimybe. Vis dėlto, svarbu įsitikinti, kad iš aliuminio pagaminti masažo stalai neturi plastikinių detalių (pigių masažo stalų kojos neretai yra gaminamos būtent iš plastiko, kuris, kaip ir visiems yra žinoma, nėra pati patvariausia medžiaga). Mediniai masažo stalai yra sunkesni, todėl jie labiausiai tinka stacionariam naudojimui.

Masažo stalo apkrova

Didžiausia masažo stalų apkrova gali būti 200 kilogramų, tačiau didelė tikimybė, kad tokio svorio klientų taip ir neturėsite. Taigi, galite rinktis tokius masažo stalus, kurių apkrova gali būti nuo 45 iki 100 kilogramų. Svarbu atsižvelgti į tai, kad nurodoma apkrova yra maksimali – jei masažo stalas kasdien gaus tokią apkrovą, tikėtina, kad jis tarnaus ne taip ir ilgai.

Masažo stalo paviršius

Nors masažo stalų paviršius dažniausiai yra gaminamas iš dirbtinės odos, tačiau įvairių pasirinkimų gali būti ir kur kas daugiau. Visada yra svarbu įsitikinti, kad paviršius bus pakankamai patvarus bei lengvai valomas. Taip pat svarbu ir tai, ar paviršius yra atsparus masažo metu naudojamoms priemonėms (pavyzdžiui, aliejui).

Įvertinę visus šiuos kriterijus tinkamiausią masažo stalą galėsite išsirinkti kur kas paprasčiau, ir tuomet, jei kils tam tikrų klausimų, tiesiog galėsite pasikonsultuoti su pardavėjais.