Logotipų kūrimas

logotipu kurimasLogotipų kūrimas šiuo metu yra viena populiariausių paslaugų grafinio dizaino srityje – norinčių turėti savo paslaugas prekes reprezentuojantį simbolį atsiranda vis daugiau ir nekalbame vien tik apie didesnių apimčių verslą. Dabar net ir mažos įmonės ar tiesiog fiziniai asmenys ieško šių dizainerių įvairiems darbams. Logotipo kūrimo procesas susideda iš kelių dalių, o pats tokio darbo panaudojimas yra gana platus. Logotipai yra naudojami pažymint tiek interneto svetaines, tiek kuriamus produktus, tiek ir vizitines korteles bei dokumentus. Kokybiško logotipo kaina būna nemaža, tačiau  galime rasti ir tokių dizainerių, kurie darbą atliks vos už kelias dešimtis eurų. Užsisakant logotipo kūrimo paslaugas, būtina pasidomėti viskuo – pačiu procesu, dizaineriu bei jo atliktais darbais.

Logotipus gali sukurti dizaineriai, dirbantys tiek įmonėse, tiek ir individualiai. Perkant logotipą, o tiksliau – jį užsakant iš įmonės, būtina žinoti, kad jai galbūt teks mokėti kiek daugiau negu privačiam dizaineriui, kuris dirba vienas. Esmė tame, kad įmonėse neretai logotipus kuria keli dizaineriai t.y. dalindamiesi idėjomis, jie sukuria galutinį variantą. Žinoma, gali būti, kad teks sumokėti ir standartinę kainą, nes kai kuriose bendrovės logotipus yra pavedama piešti vienam dizaineriui. Kas liečia užsakymą iš privačių asmenų, tai faktas, kad jie paims mažiau – jiems neteks dalintis užmokesčiu su kitais asmenimis. Taip pat galite sumokėti ir gana dideles sumas – jeigu privatus dizaineris yra labai populiarus, o jo kurti darbai puošia žinomų bendrovių interneto svetaines ar produktus, tai ir taip aišku, kad nuo to gali pakilti jo atliekamų darbų vertė.

Apie dizainerius pasidomėti yra būtina, nes ne visi jie imasi sąžiningos konkurencijos. Trumpai tariant, kai kurie dizaineriai nori atlikti kuo daugiau darbų už mažesnę kainą nei siūlo konkurentai, todėl jie dažniausiai bando ieškoti kažkokių idėjų jau sukurtuose logotipuose t.y. žiūrėdami į kitų bendrovių logotipus. Tokiais atvejais, jūsų logotipas nebūna sukuriamas kokybiškai – plagijuotos idėjos nenori niekas, todėl apie tokį dizainerį dažniausiai yra randamas nemažas kiekis nusiskundimų – jeigu kaina labai maža, siūlytume suabejoti dizainerio kompetencija.