Lizdelis naujagimiui: štai kodėl jis reikalingas ir koks kudikio kokonas geriausias

Kad mamai netektų jaudintis dėl naujagimio, jai svarbu nuolat matyti savo mažylį. Tampyti lovytę su kūdikiu po visus kambarius — ne pati geriausia išeitis, galų gale tai vargina ir nepatogu. Migdyti vežimėlyje — nesveika kūdikiui.

Pati geriausia išeitis – kokonas kudikiui. Lizdelis kudikiui išties geriausias sprendimas naujagimiui. Jį galima nešioti po visą butą, iš jo naujagimis tikrai neiškris (pavyzdžiui, jei kudikio lizdelis padėtas ant stalo), o mažylis jame jaučiasi labai patogiai.

Egzistuoja įvairiausių rūšių lizdeliai kudikiams. Kokonas naujagimiui gali būti įvairių dydžių. Konstrukcijos dėka mažylis gali būti toje pozoje, kokioje jis buvo įpratęs būdamas mamos įsčiose. Tai neabejotinai didžiulis pliusas ir galimybė naujagimiui nusiraminti ir gerai jaustis.

Kokonai kudikiams turi nemažai pliusų:

 • vaikai juose jaučiasi ramesni, greičiau užmiega ir miegas būna gilesnis, kokybiškesnis,
 • pagerėja virškinimo sistemos darbas, sumažėja dieglių keliami nemalonūs pojūčiai,
 • padeda išvengti plokščios galvos sindromo,
 • pagerėja mažylio regėjimo motorikos koordinacija,
 • yra modelių su aukštais borteliais, o tai suteikia vaikučiui dar didesnį saugumą,
 • čiužinuką galima įkelti į tėvų lovą ir nebijoti užgulti mažylį, be to kudikio lizdelis (kokonas) puikiai tiks ir įdėti į vežimėlį,
 • kudikiu lizdeliai gal būti naudojami vietoje vystymo stalelio tik su daug minkštesniu paviršiumi,
 • kai kurių modelių naujagimio lizdelis gali būti naudojamas net iki aštuonių mėnesių,
 • ankstukams kūdikio lizdelis padeda geriau vystytis ir greičiau „pasivyti“ savo bendraamžius.

Kokiame amžiuje naudoti

Ar reikalingas kudikio lizdelis naujagimiui? Kaip taisyklė, šis daiktas praverčia nuo pat mažylio gimimo, kadangi vaiko lizdelis bus reikalingas tėvams vos tik grįžus iš gimdymo namų. Jis numatytas vaikučiams nuo 0 iki 8 mėnesių. Dažniausiai kokonas vaikui atvežamas jau ir į gimdymo namus, jei jūsų mažylis pasaulį išvydo anksčiau numatyto laiko. Instrukcijose dažnai būna nurodyta, kad kudikio miego lizdelis sukurtas pirmiausia būtent ankstukams.

Lizdelis naujagimiui dedamas į lovytę tam, kad naujagimis nusiramintų, pasijaustų saugus ir neišsigąstų erdvaus jį supančio pasaulio. Taigi, pirmaisiais mėnesiais kudikio kokonas padės jūsų mažyliui sukurti visas sąlygas ramiai tyrinėti aplinkinį pasaulį.

Lizdeliai kūdikiams, jų rūšys:

 • pagalvė – tinka nuo pat pirmųjų naujagimio gyvenimo dienų. Pagalvė naudojama maitinimo, žaidimų ir miego metu;
 • lizdelis – labai panašus į lopšį, taikomą apsaugoti mažylį. Lizdelio dugnas būtinai privalo būti tvirtas ir anatominės taisyklingos formos;
 • čiužinys – jį galima dėti net į vaiko lovelę. Miegoti ant šio čiužinio kūdikiui patogu ir jauku;
 • vystyklas – gaminamas pagal specialias iškarpas, kurios sukurtos atsižvelgiant į naujagimio kūnelio ypatumus. Tvirtinimui naudojami lipukai, kartais galima rasti modelių su užtrauktukais.

Jei su lizdeliu, pagalve ir čiužiniu iš esmės viskas aišku , tai apie vystyklą derėtų pakalbėti atskirai. Ir tai padarysime analizuodami vieną iš populiariausių modelių.

ErgoBaby vystyklas Swaddler su lipukais

Pastaraisiais metais ortopedai ir pediatrai rekomenduoja vystyti tik naujagimio rankytes, o kojytės turėtų išlikti varliuko pozoje, t.y. sulenktos ir išskėstos. Tuos reikalavimus visapusiškai atitinka garsios kompanijos ErgoBaby swaddler vystyklas. Šis vystyklas kudikiui pripažintas Tarptautiniame klubo sąnarių displazijos institute kaip produkcija, kuri teigiamai įtakoja klubo sąnarių vystymąsi!

Vystyklas su lipukais išsiskiria iš kitų savo neapsakomu patogumu. Gerai apgalvoto dizaino dėka vystyklas miegui garantuoja taisyklingą mažylio kojyčių padėtį, dėl kurios kūdikis miego metu nejaus jokio diskomforto. Labai svarbi ir mažylio apsauga nuo netikėto staigaus krūpčiojimo. Kūdikis gali savo rankyčių judesiais išgąsdinti pats save ir, žinoma, taip išsibudinti. Ergo baby Swaddler vystyklas – kokonas suteikia galimybę išvengti panašių nutikimų ir garantuoja sveiką ir kietą mažosios brangenybės miegą.

Ergo Baby Swaddler vokelis vystymui pasižymi šiomis savybėmis:

 • jis universalus ir idealiai tinka visiems vaikučiams. Tėveliai gali nesukti sau galvos dėl mažylio alerginių reakcijų, kadangi antklodėlė pagaminta iš 100% medvilnės, kuri labai patogi ir maloni mažylio kūneliui;
 • rankytėms skirtos kišenėlės, leidžiančios patikimai jas užfiksuoti. Mažylio rankutės nukreiptos link širdelės;
 • kojytėms skirtos kišenėlės, leidžiančios pakeisti sauskelnes;
 • nuostabi konstrukcija, prilaikanti kūdikio klubus ir kojytes patogioje padėtyje.

Padovanokite kūdikiui ilgesnį, sveikesnį ir ramesnį miegą! Tai Jums padės padaryti  Ergobaby Swaddler vystyklai naujagimiui. Patikėkite, Jūs irgi miegosite gerokai ilgiau!

Kur įsigyti kokoną naujagimiui

Internetinėje vaikiškų prekių parduotuvėje KIDY.eu Jūs rasite dešimtis pačių įvairiausių kokonų naujagimiams, kuriuos siūlo populiariausi Europoje prekių ženklai. Kidy kompanija bendradarbiauja tiesiogiai su gamintojais, todėl garantuoja gaminių kokybę bei žemiausias kainas. Žinoma, milžiniškas pliusas – pristatymas į bet kurį pasaulio tašką.