Lietuviai keliauja ne tik į vieną pusę

Keleivių vežimas iš Anglijos

Neretai lėktuvo bilietą galime įsigyti vos už keliasdešimt, o kartais net ir už kelis eurus. Tačiau žinoma, šiuo atveju kalbame apie išskirtinius paskutinės minutės pasiūlymus, kurie yra labai pigūs ir padeda dažnai keliaujantiems mūsų tautiečiams gerokai sutaupyti. To nebūtų galima pasakyti apie lėktuvų bilietų kainas, jei skristi reikia po savaitės ar mėnesio – tokiais atvejais dažniausiai tenka susidurti su kur kas didesniais lėktuvo bilietų įkainiais. Net ir tuomet, kai kalbame apie skrydžius į ir iš Didžiosios Britanijos. Kaip žinia, pastaroji šalis yra labai pamėgta mūsų tautiečių, kurie dideliais srautais kasmet į ją emigruoja. Tačiau vėlgi, viso to nereikėtų vertinti labai siauriai – lietuviai, kurie ieškoti laimės išvyksta į Angliją, neretai po kurio laiko sugrįžta į savo gimtinę. Trumpiau tariant, nors dalis tautiečių ilgam įsikuria Anglijoje, vis dėlto ne kiekvienam ši šalis patinka, todėl nusprendžiama grįžti į Lietuvą.

Tai labai gerai atspindi keleivių vežimas iš Anglijos – mikroautobusais siuntas ir keleivius transportuojantys vežėjai šį darbą dirba jau ne vienerius metus, o kursavimas tarp Lietuvos į Anglijos vyksta kiekvieną dietą. Dažni reisai ir didelė vežėjų paklausa byloja apie didelę migraciją tarp minėtų šalių – ir ne tik į vieną pusę (kaip daugelis gali galvoti), tačiau ir atgal į Lietuvą.

Todėl, kai nusprendžiate išvykti į Angliją, negalvokite, kad joje pasiliksite amžinai – nepaisant to, kad toks gali būti jūsų pagrindinis tikslas. Pastebima tendencija, kad net ir labai ant savo šalies valdžios pykstantys tautiečiai, kurie taip pat nuolatos piktinasi prastu gyvenimu ir mažais atlyginimais, pabuvę bent keletą metų Anglijoje – nusprendžia sugrįžti, nes šioje šalyje negali pritapti ir jaustis kaip namuose. Ir tai yra visiškai suprantama. Tikrai ne kiekvienas gali ilgą laiką gyventi užsienyje, kuriame jaučiasi svetimu – tai labai aktualu tiems, kurie prastai moka svečios šalies kalbą. Taigi, kad ir kaip benutiktų, niekada neišsižadėkite savo šalies. Trumpiau tariant, niekada nesakykite niekada. Tokiu atveju emigraciją ištversite kur kas sklandžiau ir lengviau.