Kur ir kaip saugiai įsigyti vaikiškas prekes?

vaikiskos prekesNusprendėte, kad tam tikras vaikams skirtas prekes pirksite internetu? Tai iš tiesų yra geras sprendimas žinant, kad elektroninėje erdvėje pasirinkimas yra kur kas didesnis, o kainos – vienos mažiausių. Tačiau, tokių prekių įsigijimo metu vertėtų apdairiau rinktis visus gaminius. Trumpai tariant, vaikiškų prekių įsigijimas turėtų būti paremtas tam tikromis taisyklėmis. Apie kokias taisykles eina kalba – skaitykite žemiau pateiktame tekste.

Jokiais būdais nepirkite nesertifikuotų vaikiškų prekių, nes jos kelia pavojų vaikų saugumui ir sveikatai. Ne veltui visoje Europoje yra keliamas reikalavimas, kad vaikams skirtos prekės būtų žymimo CE raidėmis. Tai toks sertifikatas, kuris liudija, jog tokios prekės gali būti pardavinėjamos Europos Sąjungos ribose. Kai matote prekę, kuri neturi minėto ženklinimo, galima daryti išvadą, kad ji gali būti visiškai nesaugi. Ji tiesiog neatitinka įstatymų reikalavimų. Radus tokį pardavėją, tiesiog reikėtų informuoti atitinkamas institucijas.

Blogiausia kas gali nutikti įsigijus nesertifikuotą prekę – vaiką gali susižeisti arba nukentės jo sveikata. Minėtas reikalavimas dėl sertifikavimo įprastai taikomas žaislams bei kitoms vaikiškoms prekėms. Tačiau, jeigu perkat baldus, turėtumėte žinoti, kad ne visi jie yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Trumpai tariant, perkant vaikišką lovą, kuri skirtą vienerių metų vaikui, nevalia į ją guldyti vyresnių vaikų. Tiesiog ji gali neatlaikyti ir dėl to kalti būsite jūs, o ne gamintojas ar platintojas.

Visiems tėvams, ketinantiems pirkti vaikiškas prekes, būtina skaityti instrukcijas ir prekių aprašymus, nes ten nurodyta viskas, kas būtina. Instrukcijose nurodyta kokio amžiaus grupės vaikams yra skirtos prekės. Jeigu vis tiek nepaisysite nurodymų, tuomet neturėsite teisės reikalauti žalos atlyginimo, jeigu jūsų vaikas nukentės nuo tos prekės.

Kas liečia vaikiškų prekių pirkimą iš lietuviškų internetinių parduotuvių, svarbu pažymėti, kad daugelis jų laikosi visų keliamų reikalavimų. Perkant tokias prekes, taikomos tiek vartotojo teisės, tiek ir kiti reikalavimai. Tai reiškia, kad nekokybiškas prekes galėsite grąžinti pagal įstatymų keliamus reikalavimus. Aišku, svarbiausia yra tinkamai išsirinkti el. parduotuvę, nes ne visos jos yra patikimos, tuo labiau – siūlančios kokybiškas prekes.

Šaltinis: TwinBaby.lt