Kodėl darbuotojai yra nemotyvuoti?

nemotyvuotas darbuotojasNors darbuotojai labai dažnai skundžiasi, kad Lietuvoje neįmanoma susirasto padoraus darbo, tačiau darbdaviai tikina, kad tautiečiai yra labai išrankūs ir dažniausiai nenoriai dirba. Taip ir vyksta kova šiose abiejose pusėse. O nuostabiausia tame, kad paskatinti darbuotojus dirbti yra labai paprasta. Pamačius rezultatą dažniausiai norisi tokiam asmeniui ir pakelti algą arba kaip nors kitaip paskatinti. Komandos formavimo mokymai – pirmas ir labai didelis žingsnis link puikios darbinės aplinkos.

Vieningai dėl to paties tikslo dirbanti komanda visada pasiekia daugiau. Juolab, kai kolektyvas puikiai sutaria – eiti į darbą dažniausiai taip pat būna kur kas maloniau. Taigi, receptas – kaip pagerinti darbovietės būklę yra. Svarbiausia jį pritaikyti savo komandai.

Kas lemia priešiškumą darbui?

Atsakyti į klausimą, kodėl žmonės nemėgsta darbovietės – sunku. Dažniausiai skirtingiems asmenims ir net skirtingoms socialinėms klasėms veikia skirtingi veiksniai. Galima būtų pastebėti kelias tendencijas, kurios dažniausiai nesikeičia metai iš metų. Juolab, kartais žmonės nemėgsta darbo todėl, kad tai yra vieta į kurią reikia eiti kiekvieną darbo dieną priverstinai. Net ir tokiu atveju, jeigu ten nieko neveikiama, psichologiškai mus veikia faktorius – eiti būtina.

  1. Pirmiausia problema tame, kad darbdaviai reikalauja labai daug, tačiau už tai neatsilygina. Labai dažnai įvairios pareigos kaip priedas ateina ilgainiui. Taigi, naudinga būtų tiksliai neįvardyti visų smulkmenų, kurias asmuo turės daryti.
  2. Problema tame, kad daugelis darbdavių tikina, kad praėjus tam tikram laiko tarpui darbuotojo alga kils. Jeigu žmogus dirba ne vienerius metus, tačiau alga pakilo labai minimaliai, natūralu, kad jis pradeda piktintis savo darbo vieta.
  3. Svarbiau nei materialūs veiksniai žmogui reikia, kad jis būtų įvertintas. Tai ypač svarbu jaunimui, kuris nori prisiimti atsakomybę ir tikrai dirbti taip, kad jo atstovaujama įmonė sėkmingai klestėtų.

Komandos formavimo darbai

Komandos formavimo mokymai – tiesiausias kelis link draugiškesnės komandos ir tuo pačiu jaukesnės aplinkos darbo vietoje. Pasinaudojus šiais mokymais daugelis žmonių tvirtina, kad pastebėjo, jog darbo vietoje būti nėra taip blogai, kaip buvo iki šiol. Žmogui labai svarbu aplink save turėti aplinkinių, kurie kiekvieną dieną padaryti kur kas gražesne. Puiku ir tai, kad komanda išmoksta dirbti kartu siekiant vieno ir to paties rezultato. Tai gali būti pavadinama sėkmingos darbovietės pagrindu. Kai visi žino koks yra tikslas – gali kartu jo siekti.

Lyderis ar vadovas?

Komandos formavimo metu dažnai bus minimas lyderis, kuriais šiais laikais pakeitė vadovo sąvoką. Paprasčiausiai, lyderis yra visos komandos dalis ir kartu dirba, kad pavyktų pagerinti esamą situaciją. tuo tarpu vadovas tik vadovauja ir aiškina ką kam daryti. Neįtikėtina, kaip šios dvi rolės kardinaliai skirtingai veikia darbuotojus.

Kaip suburti komandą?

  • Pirmiausia svarbu, kad visi darbuotojai geriau susipažintų ir atrastų bendrų interesų.
  • Komandos formavimui labai svarbus lyderis, kuris rodo puikų pavyzdį.
  • Svarbu paaiškinti visai komandai, kokie yra įmonės tikslai ir ką darbuotojai gaus, jeigu tuos tikslus įgyvendins.
  • Organizuokite išvykas, kurių metu galima artimiau susipažinti.

Vieninga komanda – kur kas didesni rezultatai. Kol vieni vis dar laikosi požiūrio „kiekvienas už save“ – tuo tarpu kiti sėkmingai dirba vardan geresnių rezultatų.