Kaip veikia biožidiniai?

Šiandien biožidiniai yra vienas populiariausių pasirinkimų, sulaukiantis išskirtinio pirkėjų dėmesio. Saugūs, lengvai valdomi ir išskirtine estetika pasižymintys įrenginiai vis dažniau montuojami tiek nuosavuose namuose, tiek privačiuose butuose. Tai ekologiškas židinys, naudojantis ekologišką kurą – bioetanolį. Biožidiniai į aplinką neišskiria jokių žmogaus sveikatai ar aplinkai pavojingų medžiagų, be to, jų montavimas paprastai nereikalauja jokių specifinių žinių ar papildomos įrangos.

Biožidinių naudojamas kuras

Priešingai nei tradiciniai malkiniai ar angliniai židiniai, biožidiniai nenaudoja sunkių, daug vietos reikalaujančių eksploatacinių medžiagų. Biožidinys yra kūrenamas specialiu kuru, jam nereikia kamino ar specialios ventiliavimo sistemos. Bioetanolis yra gaminamas iš natūralių produktų biomasės, todėl degdamas neišskiria jokių žmogaus sveikatai žalingų junginių ir neturi jokio kvapo. Po degimo nesusidaro suodžiai ar pelenai.

Šiuo metu itin sparčiai populiarėja elektriniai biožidiniai, kurių degimas yra valdomas elektra. Tai itin patogus ir praktiškas sprendimas, kadangi židinys gali būti valdomas vieno mygtuko paspaudimu. Tiesa, nors šiandien galima rinktis biožidinius su automatinės degimo kontrolės sistema, Lietuvoje populiariausiųjų gretose išlieka mechaniškai valdomi židiniai, kuriuose ugnis ir jos dydis yra reguliuojami paties žmogaus.

Ar biožidiniai šildo?

Vienas dažniausių pirkėjų užduodamų klausimų yra biožidinių šildymo savybės. Nors šis židinys negali atlikti pagrindinės namų šildymo funkcijos, vis dėlto, jis gali būti naudojamas kaip papildomas šilumos šaltinis. Paprastai biožidiniai yra montuojami svetainėje ar kitoje namų erdvėje ir suteikia papildomo jaukumo, skleisdami šiltą liepsnelę. Be to, jei į kurą įpilsite specialaus eterio aliejaus, užkūrus židinį, bus galima mėgautis ne tik šiluma ir jaukumu, bet ir maloniu aromatu.

Kokioje erdvėje šie židiniai montuojami?

Vienas svarbiausių biožidinių privalumų, kaip ir minėjome, yra tai, kad jiems nereikia kamino. Be to, šie židiniai yra gana lengvos konstrukcijos, todėl gali būti nesunkiai pernešami iš vienos vietos į kitą. Dėl minėtųjų savybių biožidiniai atitinka išrankiausio kliento lūkesčius – jie gali būti laisvai statomi / pakabinami bet kurioje namų erdvėje arba montuojami į baldus, taip pat naudojami lauko terasoje, sode, šalia baseino ar bet kur kitur, kur norėtųsi mėgautis židinio jaukumu. Kadangi biožidiniai pasižymi lengvu transportavimu ir nesudėtingu montavimu, juos galima lengvai persinešti keičiant gyvenamąją vietą.