Kaip rasti patogiausią čiužinį?

Miegas – tai gyvybiškai svarbi mūsų gyvenimo dalis. Miegodami mes praleidžiama apie trečdalį viso laiko, tačiau laikas kai gulime arba tiesiog ilsimės net neįeina į šiuos skaičiavimus. Čiužinys yra nepaprastai svarbi mūsų miego dalis. Būtent jis mums užtikriną reikiama poilsį ir miego kokybę. Tačiau kaip išsirinkti čiužinį, ant kurio pamiegojus jaustumėmes lyg naujai gimę?

Visų pirma turite atsižvelgti į tai, kokio minkštumo čiužiniai tinka jūsų kūnui: kietas, minkštas ar tiesiog vidutinio minkštumo. Nors dauguma ekspertų mano, kad geras čiužinys privalo būti kietas, tačiau iš tikrųjų svarbiausia, kad čiužinys prisitaikytų prie jūsų kūno linijų. Kadangi kiekvieno žmogaus fizinis krūvis bei kūno sudėjimas yra kitoks, ne visi miegodami ant čiužinio jausimės taip pat.

Čiužinių geriausia ieškoti specialėse parduotuvėse: Gintarobaldai, Berrybaldai, Magresbaldai, kur pagal jūsų įvedamus duomenis bus kruopščiai parinktas jums tinkantis čiužinys. Jei matote, kad čiužinys jums patinka, nebijokite ant jo atsigulti ir išbandyti. Svarbiausias dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį, tai sveiko ir kokybiško miego užtikrinimas. Geriausia komfortą ir poilsį suteiks tas čiužinys, kuris prisitaikys prie kūno linijų, nespaus kūno ir sudarys taisyklingą stuburo padėtį. Paliesti čiužinį ranka tikrai neužtenka, tai nepadės pajausti jo patogumo. Tik atsigulę ir išbandę kelis čiužinius skirtingomis pozicijomis žinosite į ką atkreipti dėmesį ir koks turės būti naujas čiužinys bei galėsite jį palyginti su dabartinio čiužinio kokybe ir patogumu. Čiužinio gamybinės medžiagos taip pat svarbus kriterijus. Jis gali būti putų poliuretano, latekso, spyruoklinis arba mišrių sluoksnių. Apsauginis čiužinėlis bei užvalkalas taip pat gali įtakoti jūsų miegą.

Miegamojo čiužiniai

Dažniausiai čiužinį tinką naudoti maždaug 10 metų, bet jo tarnavimo laikas gali stipriai pasikeisti dėl laikymo sąlygų, priežiūros ir to, kaip čiužinį veikia aplinka. Jei matote, kad čiužinys girgžda kai verčiatės ant šono, atėjo laikas įsigyti naują. Sename čiužinyje kupina apmirusių odos dalelių, jis prisigeria prakaito, todėl ilgai naudoti tą patį čiužinį nėra sveika, todėl atsižvelgus į higienos reikalavimus, nereiktų laukti taip ilgai ir derėtų čiužinį pasikeisti kas 5-6 metus.

Čiužinius reikia vartyti tam, kad jie vėl atgautų savo normalią, ankstesnę formą. Kadangi dauguma čiužinių yra dvipusiai, rekomenduojama juos apversti 2 kartus per metus. Ko gero geriausias, patvariausias pagrindas čiužiniui yra lamelinės grotelės. Jos užtikrina čiužinio vėdinima, leidžia pajausti tikrą jo patogumą ir dėl to čiužinys ilgiau tarnauja.

Jei netinkamai pasirinksite čiužinį, tai gali jums sukelti komplikacijų: juosmens skausmas, nuovargis, mieguistumas, galūnių nutirpimas. Prieš renkantis čiužinį būtinai pasikonsultuokite su ekspertu ir jam gerai paaiškinkite, kaip jaučiatės miegodami ant dabartinio čiužinio. Šios informacijos dėka jis galės jums padėti išsirinkti tobulą čiužinį, kuris tiks būtent jums ir bus daug patogesnis už dabartinį.