Kaip patikrinti automobilio važiuoklę?

Automobilio važiuoklė turi labai didelę įtaką viso automobilio valdymui. Tvarkinga automobilio važiuoklė gali užtikrinti ne tik automobilyje esančių keleivių ir vairuotojų, tačiau ir aplinkinių saugumą. Todėl jos priežiūra yra labai svarbi. Patys automobilių ir kitų transporto priemonių gamintojai skiria didelį dėmesį jos kūrimui, vystymui ir gerinimui.

Transporto priemonės eksploatacijos eigoje, tam didelį dėmesį skiria ir techninių apžiūrų centras. Tačiau ne ką svarbiau yra reguliariai tikrinti automobilio važiuoklę ir pačiam vairuotojui, tą galima padaryti su automobiliu nuvažiavus į servisą, kadangi jie turi tam skirtą įrangą, ji vadinasi stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įranga.

Automobilių važiuoklei tikrinti skirta įranga gali būti pati įvairiausia: stabdžių tikrinimo stendas, pakabos tikrinimo stendas, amortizatorių tikrinimo stendas ir ratų suvedimo tikrinimo stendas. Žinoma, su šia įranga galima tik patikrinti automobilyje esančių mechanizmų techninį stovį, remonto su jais atlikti neįmanoma, tačiau tai yra ne ką svarbiau.

Stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įrangaServisai, kurie nori praplėsti savo siūlomų paslaugų spektrą ir praplėsti potencialių klientų ratą, turi apgalvoti šios paslaugos teikimo galimybes. Stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įranga atveria naujas galimybes į potencialius klientus, kurie nori pasitikrinti savo automobilio stabdžius, amortizatorius, pakabą ir kitus elementus.

Stabdžių tikrinimo stendas parodo stabdymo efektyvumą ir galią, kuri yra skleidžiama su esamomis stabdžių kaladėlėmis ir diskais. Amortizatorių tikrinimo stendas parodo koks yra likęs amortizatorių veikimo efektyvumas kiekvienai ašiai. Ratų suvedimo stendas tikrina ar ratų kiekvienas kampas nėra išlinkęs ir ar ratai stovi visiškai vertikaliai. Pakabos tikrinimo stendas gali parodyti ar nėra susidėvėję judantys ir laikantys mechanizmai, tokie kaip traukės, šarnyrai ir kiti. Visa ši stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įranga gali mechanikams daug “papasakot“ apie automobilio techninį stovį.

Taigi, jeigu jums rūpi jūsų, keleivių ir aplinkinių saugumas, tikrai patartina automobilio važiuoklę prisiminti ne tik tada, kai ji pradeda barškėti ar atsiranda kitoks gedimas. Reguliariai lankydamiesi servise, jūs ankščiau susižinosite apie tam tikrų dalių nusidėvėjimą, todėl galėsite planuotis jų keitimą jums patogiu metu. Stabdžių ir važiuoklės tikrinimo įranga yra įvairi, tačiau patikėjus automobilį mechanikui, jis galės jums daug ką papasakoti apie automobilio techninį stovį.