Kai kurios paskolos gali sugadinti jūsų reputaciją

visos paskolosKreditorių skaičius Lietuvoje yra ganėtinai didelis, nes nuolatos atsiranda vis naujų bendrovių, kurios pradeda teikti paskolas fiziniams asmenims. Štai jungtinio finansavimo įmonių vis daugėja, o atrodo, kad jos dar visai neseniai tik pradėjo savo veiklas. Dabar visos paskolos yra išduodamos griežtai t.y. vertinant kliento mokumą, yra atsižvelgiama į bet kokias smulkmenas, kurios gali pakenkti ateityje mokant įmokas. Kiekvienas vartojimo kreditų mėgėjas net nesupranta, kad skolinimasis yra itin atsakingas dalykas, kuris parodo ir paties asmens finansinį išprusimą. Tai reiškia, kad nuolatinis skolinimasis iš minėtų bendrovių tikrai neduoda naudos. Naudinga skolintis nebent tiems, kuriems atsitinka bėda, bet jie tai daro tik vos vieną kartą, o ne reguliariai. Paskola bedarbiui neretai pridaro ir dar didesnių problemų.

Reguliariai besiskolinantys asmenys dažniausiai net nežino, kad su kiekviena paskola prastėja ir informacija kredito istorijose ataskaitoje. Štai spaudoje galima matyti ne vieną straipsnį, kuriame pasakojama kaip žmonėms niekas nesuteikė būsto paskolos vien todėl, kad jie anksčiau ėmė greituosiuos vartojimo kreditus. Tas pats laukia ir jūsų. Jeigu jūs skolinotės tik vos vieną kitą kartą ir sėkmingai tą kreditą grąžinote, tai jums bijoti nėra ko, bet jeigu jūs tai darote reguliariai – grąžinę vieną paskolą, jau iškart imate kitą, tai jums problemų tikrai gali atsirasti dėl minėtos priežasties.

Taip pat jums reikia žinoti, kad greitieji kreditai nėra juokas ir juos būtina grąžinti laiku. Jeigu jūs pavėluosite mėnesio gale ar kitą paskirtą dieną sumokėti įmoką, tai jūs kredito istorijoje galite turėti naujų – neigiamų įrašų, kurie kaip reikiant suterš jūsų reputaciją. Negalvokite, kad sumokėję tą vėluotiną įmoką, jūs iškart pagerinsite savo situaciją, nes to nebus – toks įrašas apie vėlavimą išlieka labai ilgam laikui. Vėliau jis gali pakenkti užsisakant kitas paslaugas arba imant paskolą iš kitos bendrovės ar banko.

Visos paskolos laiku turi būti grąžinamos todėl, kad tik šitokiu būdu išvengsite savo reputacijos suteršimo. Taip pat reikia žinoti, kad nereikalingas skolinimasis jums jokios papildomo reputacijos nesukurs – ją tik pablogins ir dėl to kalti būsite patys.