Ką turėtų žinoti kiekviena nauja mama

Suknelės maitinančiomsKokie naujagimio priežiūros patarimai yra svarbiausi? Šį klausimą sau užduoda bene kiekviena nauja mama. Žinoma, labai dažnai kreipiamasi į savo mamas, kurios turėjo nemažai patirties, tačiau ar tikrai tokie sprendimai visuomet yra teisingi? Tuometė vaikų priežiūra ir dabartiniai standartai labai skiriasi. Jei dabartinę situaciją palygintume su laikotarpiu prieš dvidešimt ar trisdešimt metų – pamatytume radikalius skirtumus. Todėl svarbu atsižvelgti į naujoves ir pasirūpinti, kad taikytumėte pačius pranašiausius sprendimus.

Taigi, visų pirma daugiausiai diskusijų kyla dėl maitinimo krūtimi. Pastebima, kad žmonių požiūris labai skiriasi atsižvelgiant į skirtingas pasaulio šalis. Nėra visuotinai priimtos nuomonės, kuri būtų teisingiausia. Vienos mamos savo kūdikius maitina vos keletą dienų, o tuo tarpu kitos stengiasi maitinti kuo ilgiau, pvz., du, tris ar netgi daugiau metų. Pasirinkimas priklauso tik nuo pačios mamos. Todėl, kad ir kokį sprendimą priimtumėte, svarbu pasirūpinti reikiamomis priemonėmis, palengvinančiomis visą maitinimo procesą:

Taip pat svarbu, kad konsultuotumėtės su savo šeimos gydytoja. Ji stebės jūsų kūdikio svorį, vystymosi procesą ir vertins bendrą būklę. Kaskart apsilankius gydymo įstaigoje, jūsų vaikelis bus pasvertas – tai leis lengviau nustatyti ar gaunama pakankamai pieno. Jei bus pastebėta, kad vaikelio svoris auga pakankamai lėtai arba netgi krenta, greičiausiai jums bus rekomenduojama į maitinimą įtraukti ir mišinukus. Be to, nereikėtų pamiršti, kad anksčiau buvo labai populiaru jau pirmaisiais mėnesiais kūdikiams duoti įvairias arbatėles, tačiau dabartiniai medikai to daryti nerekomenduoja – jei maitinama krūtimi. Teigiama, kad tokiu atveju vaikelio svoris galėtų pradėti mažėti.

Žinoma, tai tik vos kelios svarbios detalės iš daugelio. Todėl turite apgalvoti kur kas daugiau skirtingų aspektų – drabužėlius, įvairius maisto papildus (lašiukų forma), kremus, vaistukus ir kt. Be to, nereikia apleisti ir mankštų, vaikelio guldymo ant pilvuko, būvimo gryname ore, plaukiojimo ir daugelio kitų užduočių. Jei visu tuo pasirūpinsite tinkamai ir labai kruopščiai, galite neabejoti, kad jūsų vaikelis augs labai sparčiai ir be jokių didelių rūpesčių.