Jei mieliau rinktumėtės namų nuomą

Šiandien pakankamai sparčiai populiarėja namu nuoma. Jei anuomet dažniausiai vartotojai rinkdavosi tik butų nuomą, pastaruoju metu ši tendencija kinta. Keičiasi žmonių požiūris, gyvenimo būdas ir svarbiausia – finansinė padėtis. Tai tiesiogiai įtakoja ir žmonių sprendimus. Puikiai suprantama, kad gyvenimas name ir bute labai skiriasi. Nepaisant to, kad šiuo atveju kalbame apie nuomojamą nekilnojamąjį turtą, svarbiausia žmonių gyvenimo kokybė, todėl natūralu, kad tais atvejais, kai vartotojai siekia didesnio privatumo, saugumo, patogumo ir kur kas didesnės laisvės – stengiasi pasirinkti namų nuoma, vietoje daugeliui įprastų butų. Be abejo, namo nuomos kaina yra gerokai didesnė nei buto (kainas visuomet reikėtų lyginti atsižvelgiant į nekilnojamojo turto objektus, esančius tame pačiame mieste ir rajone), tačiau komforto, erdvės ir laisvės lygis yra nepalyginti didesnis.

Namu nuomaTaigi, jei jūs taip pat svarstote, kuris nekilnojamojo turto tipas galėtų atitikti jūsų keliamus reikalavimus, greičiausiai tai bus namas. Žinoma, jei rinksitės namo nuomą, turėkite omenyje, kad nuomos kaina gali būti du ar netgi tris kartus didesnė nei buto. Šis didžiulis kainos skirtumas kai kuriems vartotojams kelia nerimą, nes pastarieji tokiu atveju kur kas mieliau didelę pinigų sumą mokėtų dengdami banko jiems suteiktą būsto paskolą. Kita vertus, dabartinė naujoji karta nėra linkusi prisirišti prie konkrečios gyvenamosios vietos – o būtent būsto paskolos gavimas ir namo įsigijimas labai apriboja ir įpareigoja daugybę metų gyventi toje pačioje vietoje. Ši priežastis ir nulemia didesnę būsto nuomos paslaugų paklausą ir analogiškai bei lygiagrečiai didėjančią nuomojamų nekilnojamojo turto objektų pasiūlą.

Be abejo, reikia nepamiršti, kad tikrai ne kiekvienas mūsų šalies gyventojas gali sau leisti kiekvieną mėnesį būsto nuomai išleisti bent 1000 eurų. Tai yra pakankamai didelė pinigų suma, todėl vis dėlto populiariausiu pasirinkimu išlieka butai. Tačiau vėlgi, kiek žmonių – tiek ir nuomonių. Vieni žūtbūt stengiasi įgyvendinti savo lūkesčius ir nepaisant didelės namų nuomos kainos, nuomojasi namą, o kiti stengiasi sutaupyti ir renkasi kuklesnius ir mažesnės kvadratūros butus. Nei vienas, nei kitas variantas nėra blogas, todėl svarbu atsižvelgti į savo poreikius.

Be to, nereikėtų pamiršti ir biuro patalpų nuomos. Tai taip pat labai paklausūs nekilnojamojo turto objektai. Jei vystote nuosavą verslą, tuomet nėra ko abejoti, kad jums reikės reprezentatyvių biuro patalpų. Gyvenant sostinėje, už biuro patalpas kiekvieną mėnesį teks sumokėti gerokai daugiau nei Kaune ar kitame Lietuvos mieste. Tačiau nepaisant to, negalima pamiršti, kad Vilniuje yra kur kas daugiau perspektyvų, o ir perkamoji galia yra didesnė. Trumpiau tariant, brangesnės patalpos Vilniuje tiesiogiai siejasi ir su galimybe gauti gerokai didesnes pajamas nei kituose mūsų šalies miestuose. Todėl visuomet reikėtų skaičiuoti ir kiekvieną situaciją vertinti labai objektyviai ir apgalvotai.