Įvairios kačių veislės ir jums tinkamiausios pasirinkimas

Jei norite suprasti kates, visų pirma turite domėtis kiekviena kačių rūšimi atskirai. Trumpiau tariant, kiekviena veislė yra labai skirtinga, todėl tai, kas būdinga vienai, gali būti visiškai priešinga kitai.

Pavyzdžiui, turbūt žinote, kad britu trumpaplaukiai yra viena iš populiariausių kačių veislių Europoje. Šios veislės katės yra labai ramaus ir malonaus būdo, todėl lengvai prisitaiko prie įvairaus šeimininkų gyvenimo būdo ir bendrų gyvenimo sąlygų. Turintiems vaikų ir šunų, tai gali būti labai puikus pasirinkimas, kadangi įprastai britų trumpaplaukės katės nėra konfliktiškos ir piktybiškos – nors joms gerai ir vienoms, neatsiriboja nuo aplinkinių ir puikiai jaučiasi bendraudamos. Labai panašiomis savybėmis pasižymi ir skotu nulepausis, todėl mėgstantiems draugiškas ir ramias kates – neprašausite pro šalį pasirinkę bent vieną iš šių veislių.

Skotu nulepausiaiTuo tarpu, jei norite labai aktyvios ir niekada nepailstančios katės – galite rinktis sfinksų veislės katę. Nors pastarajai būdingos panašios savybės į jau minėtas, jos išsiskiria savo fizine ištverme ir dideliu aktyvumu. Tokių pavyzdžių galima pateikti ne vieną ir ne du, todėl visų pirma turite suprasti, kad kiekviena katė labai skiriasi – ne tik išvaizda, tačiau ir charakterio savybėmis, kurios turės didelės įtakos ir jūsų kasdienybei.

Be abejo, prieš priimant sprendimą, kokios veislės katę pasirinkti, turite atlikti nuodugnų tyrimą, lyginant skirtingas veisles ir joms būdingas savybes. Apsišarvokite kantrybe, kadangi tai bus pakankamai ilgas procesas, tačiau neabejotinai vertas jūsų laiko ir pastangų. Juk turbūt nenorite investavę pakankamai daug lėšų, įsigyti katę, kuri visiškai neatitiks nei jūsų, nei jūsų namiškių lūkesčių.

Jei nežinote, kur ieškoti jums aktualios informacijos – visuomet į pagalbą galite pasitelkti internetą. Pvz., jei jus domina bent viena iš minėtų kačių veislių, į internetinį paieškos sistemos laukelį galite įrašyti atitinkamą frazę – „britu trumpaplaukiai“. Tuomet paieškos sistema pateiks jums daug tikslinių rezultatų, atitinkančių jūsų užklausą. Galėsite peržiūrėti informacinius internetinius tinklalapius, kuriuose yra daug naudingos medžiagos, apžvelgiančios kiekvieną kačių veislę atskirai. Tai leis sukaupti daugiau informacijos ir priimti sėkmingesnį sprendimą.