Harvardo mokslininkai: kiekvienas galime tapti lyderiu!

harvardo mokslininkaiApie lyderystės svarbą ir galimybes tapti lyderiu paskutiniu metu kalbama vis dažniau. Verslininkai supranta, kad motyvuoti darbuotojai visada pasieks daugiau, tad labai svarbu išmokti juos motyvuoti. Natūralu, kad darbuotojai nesistengia tol, kol nepamato, kokią realią naudą jie sukuria. Vien kartojimas, kad jų darbas yra svarbus retai kada atneša naudos. Reikia tinkamai tai pasakyti ir geriausiai tai padaryti gali lyderis.

Lyderystės akademija – galimybė kiekvienam tapti lyderiu ir išmokti kaip reikia valdyti komandą. Retas vadovas žino detales, kurios ir garantuoja sėkmingą komandos vedimą į priekį. O mes pateiksime kelis akcentus, kurie padės kiekvienam norinčiam būti geresniam nei buvo iki šiol.

Lyderiavimas kuria naujus lyderius.

Pirmiausia lyderiai pasižymi tuo, kad formuodami ir “augindami” komandą jie tuo pačiu kuria ir naujus lyderius, kurie vėliau Jums gali padėti dar sėkmingiau tvarkytis su didėjančia komanda. Drąsiai sakoma, kad jeigu Jums vadovaujant neužaugo nei vienas naujas lyderis – tai reiškia, kad Jūsų vadovavimo strategija nėra gera. Reikia kažką keisti.

Ryžtas gali padėti pranokti lūkesčius.

Sėkmingai siekiant kokio nors rezultato labai svarbu nuolatos stengtis ir drąsiai priimti gal net ir kiek nepopuliarius sprendimus. Tas asmuo, kuris nebijo imtis atsakomybės ir drąsiai kovoja su iškilusiomis problemomis – geras lyderis. Jis ne tik pats pasiekia daug, tačiau tuo pačiu sėkmingai motyvuoja aplinkinius stengtis dėl geresnių rezultatų.

Kokių priemonių imatės tikslams pasiekti?

Dažniausiai siekiant įgyvendinti kokius nors tikslus labai svarbu įvertinti priemones, kuriomis planuojate tų tikslų siekti. Aplinkiniai žmonės, jūsų komanda mato, kokiomis priemonėmis keliaujate tikslo link. Labai svarbu parodyti, kad tik sąžiningas žaidimas ir nuoširdus darbas į tiesiausias kelias į sėkmę. Tokiu atveju ir Jūsų darbuotojai naudosis lygiai ta pačia strategija.

Pagarba aplinkiniams.

Kiekvienas Jūsų darbuotojas dirba tam, kad suteiktų įmonei kuo daugiau naudos. Labai svarbu, kai lyderis ne tik tai supranta, tačiau tuo pačiu ir parodo. Paprasčiausiai, darbuotojai, kurie nejaučia motyvavimo ir galvoja, kad yra nereikalingi įmonei – dirba kur kas prasčiau, įdeda kur kas mažiau pastangų.

Mokymuisi niekada nėra ribų

Daugiausia pasiekia tie, kurie labai daug dirba ir labai nuoširdžiai mokosi. Lyderystės akademija yra pirmasis žingsnis link kur kas geresnio vadovavimo. Taip pat labai svarbu įvertinti kuo daugiau papildomų galimybių, drąsiai mokytis ir rodyti pavyzdį savo darbuotojams. Niekada nenustokite tobulėti ir siekti savo tikslų.

Finansinis motyvatorius

Daugelis darbdavių ir vadovų galvoja, kad darbuotojus motyvuoti gali tik finansinis paskatinimas. Tačiau tai nėra tiesa, kadangi kartais darbuotojams kur kas svarbiau išgirsti, kad jie yra reikalingi ir kad jų darbas tikrai atneša naudą.

Visgi, visai naudinga užsiminti, kad jeigu įmonei taip ir toliau sėkmingai seksis, jeigu ji padidins savo pajamas – tokiu atveju darbuotojai taip pat natūraliai bus įvertinami ir jų finansinis atlygis bus didesnis.

Lyderystės akademija apima labai plačius mokymus, kurie skirti suvokti kaip galima tapti geresniu vadovu ir tuo pačiu paskatinti darbuotojus dirbti kur kas našiau ir efektyviau.