Euro monetos gali būti itin vertingos ateityje

euro monetosNorintys kolekcionuoti monetas, turėtų labiau atkreipti dėmesį į jų rinkimo ypatumus – ne visos euro monetos yra vertingos. Euro monetas dauguma renkasi todėl, kad jas kolekcionuoja daugiausiai žmonių – visoje Europos Sąjungoje yra daugybė kolekcionierių, kurie renka ir kitų šalių tiek progines, tiek ir kolekcines euro monetas. Ne paslaptis, kad ir Lietuva prisijungė prie kolekcionierių – dabar ir lietuviai aktyviau perka kitų šalių monetas – jie jas atsisiunčia paštu ar per kurjerių tarnybas. Euro monetų kolekcionieriai dažniausiai renka specialias kolekcines arba 2 eurų progines monetas. Jos yra labiau vertinamos.

Proginės euro monetos yra išleidžiamos kasmet. Jas kiekviena šalis gali išleisti du kartus per metus. Įprastai ant proginės monetos yra vaizduojamas kažkoks išskirtinis simbolis, kuris siejamas su kažkokiu įvykiu, o antroje pusėje būna tas pats euro ženklas kaip ir ant apyvartinių monetų. Geriausia rinkti tas monetas, kurios niekada nebuvo apyvartoje – tokių monetų būklė būna nepriekaištinga, todėl vėliau jų vertė nekinta. Bet, jeigu kolekcionuojate paprastas monetas, tai įvairiausi įbrėžimai gali pakenkti monetos vertei, net jeigu ji yra labai reta. Visas kolekcionuojamas monetas siūloma laikyti specialiuose įdėkluose arba kapsulėse.

Kalbant apie kolekcines monetas, tai jos irgi – išleidžiamos kažkokioms progoms paminėti. Kolekcinės monetos pasižymi tuo, kad jos gaminamos iš brangesnių metalų, todėl jų kaina iškart yra didesnė. Pavyzdžiui, sidabrinės monetos vertė bus gerokai didesne nei kažkokios įprasto proginės dviejų eurų monetos. Dažniausiai kolekcinės monetos leidžiamos mažais tiražais. Naudojamas metalas – auksas arba sidabras.

Kolekcionuojant monetas, tiesiog turėtumėte domėtis išleidžiamais monetų tiražais. Jeigu kažkurios proginės monetos tiražas yra labai didelis, tai didelė tikimybė, kad tokia moneta nebus daug verta net ir po kelių ar keliolikos metų – tai yra įprasta kolekcionavimo taisyklė. Štai, jeigu perkate tokias kolekcines monetas, kurios leidžiamos vos kelių šimtų monetų tiražu, tai tikėtina, kad jau ir po metų vienos monetos vertė išauga keliais ar net keliolika procentų. Tai gali būti itin gera investicija, tuo labiau, kad kartais ir brangiųjų metalų kainos smarkiai sukyla.