Estetinis plombavimas – procedūra, kurios metu danties formai ir jo spalvai suteikiamas estetiškai patrauklus vaizdas. Paprasčiau sakant, prastai atrodantys dantys tampa lygūs, tvirti ir natūraliai balti. Šios procedūros metu kietieji audiniai beveik nepažeidžiami, todėl minėtasis plombavimas yra visiškai saugus ir patikimas būdas gražiai šypsenai sukurti. Be to, vieno apsilankymo pas odontologą metu galima sutvarkyti ne vieną, bet visą dantų grupę iš karto, todėl rezultatu džiaugsitės itin greitai.
Aplūžę, tamsūs ir neestetiškai atrodantys dantys estetinio plombavimo metu yra dengiami tam tikromis kompozitinėmis plombomis, kurios kiekvienam pacientui pritaikomos individualiai, įvertinus dantų atspalvį. Minėtosios plombos naudojamos drauge su specialiomis surišimo sistemomis, kurios prisitvirtina prie nuosavų dantų audinio. Tiesa, jei norite džiaugtis natūraliai atrodančia šypsena ir ilgalaikiu rezultatu, bendradarbiaukite su patikimu ir savo darbą išmanančiu specialistu – įsitikinkite, kad odontologas Vilniuje, Kaune ar kitame didmiestyje atitinka visus jūsų lūkesčius.
Estetinis plombavimas rekomenduojamas žmonėms, kurių dantys yra įtrūkę ar suskilę, turi tamsių dėmių ar yra praradę natūraliai baltą atspalvį, tarp dantų yra dideli tarpai, yra pakitusi pradinė danties forma ir t. t. Jei nusprendėte atlikti estetinį plombavimą, visų pirma pasitarkite su odontologu. Odontologas Vilniuje, Kaune ar kitame didmiestyje patikrins jūsų burnos higieną, kadangi itin dažnai atliekant estetinį plombavimą, yra būtinas nuskausminimas. Priklausomai nuo konkretaus atvejo sudėtingumo, vidutiniškai vieno danties estetinis plombavimas užtrunka nuo pusvalandžio iki kelių valandų.
Tiesa, kaip ir kiekviena grožio procedūra, estetinis plombavimas turi savų minusų. Pirmiausia, bėgant metams atlikta restauracija keičia spalvą. Maždaug po 3 metų nuo estetinio plombavimo procedūros, dantys patamsėja, kadangi operacijai naudojamos plombos kaupia apnašas. Be to, estetiškai sutvarkyti dantys gana greitai praranda natūralų blizgesį, todėl bent kartą per metus jums teks apsilankyti pas odontologą, kuris atliks plombų poliravimo procedūrą. Turėsite atsakingai rūpintis dantų higiena, kadangi apleidus šią sritį gresia dantenų uždegimas.
Atlikus estetinį plombavimą, kelias dienas klientas gali skųstis dantenų paraudimu, kraujavimu ir jautrumu. Kai kurie pacientai po procedūros jaučiasi neįprastai, jiems sunku tarti kai kuriuos garsus, tačiau po kurio laiko prie trikdžių prisitaikoma, todėl ateityje minėtosios problemos sunkumų nebekelia. Kokybiškai atliktas estetinis plombavimas tarnaus 4–10 metų, priklausomai nuo kasdienės higienos ir individualių kramtymo įpročių. Pastebėjus pirmuosius susidėvėjimo požymius, rekomenduojama atlikti dantų korekciją. Kad estetiniu plombavimu džiaugtumėtės ilgiau, nekramtykite nagų ir atsisakykite žalingų įpročių.
Porą dienų po estetinio plombavimo negalima vartoti dažančių maisto produktų, pvz., kavos, raudono vyno, burokėlių, mėlynių ir t. t. Visumoj estetiškai plombuotų dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo įprastos dantų higienos – dantys turi būti valomi dantų šepetėliu ir pasta, tarpdančių siūlu. Tiesa, dantų šepetėlis turėtų būti minkštas, o dantų pasta – be didelių granulių, t. y. be itin stiprių abrazyvinių medžiagų, kadangi tokiu atveju mažiau braižysis nupoliruoto danties paviršius. Dantys turėtų būti valomi mažiausiai du kartus per dieną, tačiau patariama tai daryti po kiekvieno valgio. Kas pusmetį reikėtų apsilankyti pas odontologą, kuris atliks higieninį burnos valymą.