Darbas užsienyje: ką privalu žinoti?

darbas uzsienyjeLietuvoje neretai domimasi darbo galimybėmis svetur, bet ne vienas lietuvis bijo vykti į kitą šalį nieko ten nepažinodamas bei nemokėdamas kalbos. Tinklapyje darbas-uzsienyje.lt galima rasti ne tik visą reikalingą informaciją apie darbo pasiūlymus, bet ir visą aktualią informaciją apie tam tikrose šalyse galiojančią darbo santykių tvarką. Kitose šalyse dirbančių lietuvių yra daug ir ko gero teisinga sakyti, kad saugu būtų darbintis ten, kurie dirba pažįstami žmonės. Bet, jeigu nusprendėte patys ieškoti darbo kitoje šalyje, tai pirmiausia reikėtų atsižvelgi ir į visus niuansus. Darbas užsienyje nėra lengvas, ten galioja kiek kitokie įstatymai, tad būkite pasiruošę netgi ginčams su darbdaviu.

Įprastai Lietuvoje darbo kodeksas laikomas labiau palankiu darbuotojams, tačiau naujasis (liberalus) darbo kodeksas supaprastina darbo santykių esmę. Žinoma, dabar jau yra siūlymų atidėti naująjį darbo kodeksą pusei metų, tačiau kaip bus – neaišku. Tuo norima pabrėžti, kad Lietuva vis dar atsilieka nuo užsieninio valstybių, ypač labiau pažengusių darbo sektoriuje. Matote, ten darbo kodeksas yra daug liberalesnis nei Lietuvoje, ten darbdaviai gali lengviau atleisti darbuotojus. Tai jums gali nepatikti, tad būkite tam nusiteikę.

Darbas užsienyje pasižymi tuo, kad ten atvykę lietuviai ir kiti europiečiai supranta, kad tik kokybiškas darbas garantuoja darbo vietos saugumą. Neklausykite kalbų, kad už nieko neveikimą ten gaunama po kelis tūkstančius eurų – to nėra. Užsienyje neretai tenka dirbti netgi ilgesnes valandas. Aišku, kad ten darbo užmokestis yra dagu didesnis nei Lietuvoje, tačiau nusiteikite, kad jus darbdavys galės išmesti iš darbo be jokių kompensacijų.

Verta pabrėžti, kad ieškant darbo užsienyje nereikėtų skubėti rinktis atsitiktinių pasiūlymų. Internete jums reikėtų atsidaryti skelbimų portalus ir ten turėtumėte peržiūrėti bendrovių pasiūlymus. Matote, galite darbintis tiek tiesiogiai, tiek ir per įdarbinimo įmones. Bet, jeigu ketinate ieškotis darbo per įdarbinimo įmones, tai bent jau nesikreipkite į turinčias prastą reputaciją. Lietuvoje yra daug įmonių, kurios turi neigiamus nusiskundimus, tad žiūrėdami visus pasiūlymus, būtinai pasižiūrėkite kokia įmonė juos siūlo. Tada liks tik pasidomėti ta įmone ir tiek.