Dantų atstatymo būdai – kaip išsirinkti?

Danties praradimas – tai itin nemaloni patirtis kuri gali užklupti kiekvieną. Nemažai suaugusiųjų jų netenka dėl prastos burnos higienos, tačiau dantį gali prarasti kiekvienas. Vaikai bei paaugliai dažniausiai praranda dantis dėl nelaimingų atsitikimų, kurie gali užklupti kiekvieną.

Asmenims, kurie puikiai prižiūri savo dantis ir dantenas ši netektis gali sugriauti pasitikėjimą savimi. Staigus nepriekaištingos šypsenos bei burnos sveikatos praradimas yra labai skaudus, tačiau šiuolaikinės medicinos dėka ir daugybė būdų, padedančių atkurti gražią šypseną ir sveiką sąkandį.

Nepakeitus danties atvira erdvė su laiku sukelia vis daugiau problemų. Praradus arba ištraukus dantį be šaknies likusi ertmė sukelia žandikaulio nykimą. Laikui bėgant prarastas dantis pamažu deformuoja veido struktūra ir trukdo tinkamai dėvėti protezus. Prarastas dantis taip pat padidina dantų ir dantenų ligų vystymosi riziką. Netekus daugiau dantų komplikacijos tik aštrėja, tad greitas ir efektyvus danties atstatymas turi tapti jūsų pagrindiniu prioritetu.

Dantų atstatymo būdus galime skirstyti pagal kainą, kurią kartu lydi ir efektyvumo lygis. Pateikiame jums odontologų rekomenduojamas procedūras, kurios padės atstatyti optimalią burnos sveikatos būklę ir šypseną.

Dantų implantacija yra populiariausias, efektyviausias, tačiau brangiausias dantų atstatymo būdas. Procedūros metu į prarasto danties ertmę įtvirtinamas titaninis sraigtelis, kuris saugiai sugyja su žandikauliu ir imituoja prarasto danties šaknį. Ant sveikai įsitvirtunusio pakaitalo odontologas pritvirtina pagal užsakymą pagamintą vainiką. Šio protezo pasirinkimas yra itin svarbus, nes būtent nuo jo priklauso procedūros kainos svyravimas. Kadangi dantų implantacija yra veiksmingiausia procedūra, kuri dirbtinai atstato natūralią burnos veiklą, bet koks vainiko pasirinkimas atstatys sveiką sąkandį ir sustabdys žandikaulio nykimą. Pats brangiausias yra keramikinis vainikas, kuris yra gaminamas siekiant atkurti natūralaus danties išvaizdą. Šis pasirinkimas yra itin svarbus pacientams, siekiantiems susigrąžinti prarastą šypseną. Atlikus visas procedūras dirbtinis dantis atrodo visai kaip tikras. Šis pasirinkimas yra kosmetinis. Jei jūsų prarastas dantis nėra pastebimas, galite jį pakeisti pigesnio metalo lydiniu ir sutaupyti neprarandant pagrindinių dantų implantacijos privalumų.

Dantų tilteliai – patikima alternatyva, ypač vyresnio amžiaus asmenims, praradusiems daugiau nei vieną dantį. Pasirinkus likusius sveikus dantis, ant jų pritvirtinamas tiltas gretimų dantų protezavimui. Šis atstatymo būdas yra itin naudingas, kai prarastų dantų kiekis yra per didelis ir per brangus implantacijai, tačiau tilteliai reikalauja kur kas daugiau dantų priežiūros.

Daliniai, išimami dantų protezai yra naudojami daugybės prarastų dantų atstatymui. Šis atkūrimo būdas dažniausiai yra naudojamas kai kitos alternatyvos yra per brangios arba neįmanomos.

Nelieka nė menkiausios abejonės, kad dantų implantacija yra saugiausias ir efektyviausias dantų atstatymo būdas. Apsilankykite pas odontologą, susitarkite dėl gydymo ir jūsų naujas dirbtinis dantis niekuo neišsiskirs nuo kitų. Implantai nereikalauja papildomos priežiūros – jų sveikai būklei pakanka paprasčiausių, kasdienių burnos higienos procedūrų.

Daugiau informacijos rasite ClinicDPC puslapyje.