Baidarių nuoma: kokį maršrutą pasirinkti Vilniuje ir jo apskrityje?

Baidariu nuoma

Vilniečiams ir miesto svečiams, norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti sostinės prieigų gamta, puiki išeitis yra kelionės upėmis. Baidariu nuoma užsiimančios bendrovės siūlo ne vieną įdomų maršrutą. Į žygį galite leistis ir pačiame mieste, ir miesto prieigose. Aptarsime keletą baidarininkų pamėgtų maršrutų skirtingomis upėmis.

  • Populiariausias praėjusio sezono maršrutas Vilnelės upe driekiasi nuo Rokantų iki Viktariškių. Ši 12 kilometrų trasa įveikiama per 4 valandas. Tai relaksacinė kelionė, leidžianti mėgautis draugų kompanija gamtos apsuptyje. Keliautojai automobilius palieka Viktariškėse, esančiose netoli Naujosios Vilnios, o tuomet yra nuvežami iki Rokantų, kur ir prasideda žygis. Pasiekus finišo tiesiąja siūloma pasimėgauti pirtimi, pavakaroti kaimo sodyboje, pageidaujantys gali ir pernakvoti jaukioje pirties palėpėje.

Siūloma rinktis ir ilgesnį šio maršruto variantą, jis prasidėtų Uosininkuose, o ne Rokantuose. Maršruto ilgis – 18 kilometrų.

  • Jau kultine tapusi trasa prasideda prie Naujosios Vilnios senojo malūno užtvankos, o baigiasi ties Baltuoju tiltu. Plaukimo trukmė yra 3 valandos, o ilgis – 12 kilometrų. Tai sudėtinga ir fizinio pasirengimo reikalaujnati trasa, kuriose teks kovoti su stripria upės versme, įveikti gamtines kliūtis, tokias kaip nuvirtę medžiai, bebrų užtvankos ir upės slenksčiai. Plaukdami galėsite grožėtis Pavilnių regioniniu parku, Pučkorių atodanga, Užupio respublika bei Vilniaus panorama ir architektūra. Kelionė baigiasi prie Baltojo tilto, kur savo triūsą galėsite aplaistyti šampano purslais.

Trumpesnė ir romantiškesnė šio maršruto alternatyva baigiasi ties Belmonto kriokliais.

  • Norintiems gamtoje praleisti kelias dienas, rekomenduojama leistis į 2-3 dienų kelionę nuo Kenos iki Naujosios Vilnios senojo malūno užtvankos. Ši trasa tęsiasi net 45 kilometrus. Plaukiama per Adomaičių ir Mickūnų miškus, nuo Lavoriškių prasideda tiltų ruožas, o tolimesnė kelionė vyksta pušynu, kuriame pasijausite esąs tikros laukinės gamtos apsuptyje. Nenustebkite, jei pavyks išvysti striną ar nuliuoksintį kiškį, taip pat jus žavės įvairių paukščių gausa, vandenyje galėsite stebėti žuvų įvairovę. Galutinė kelionės stotelė – senojo malūno užtvanka – pasiekiama jau išplatėjusia ir ramiai tekančia Vilnele.

Tai tik trys vandens turistų išmėginti ir pamėgti maršrutai Vilniaus apylinkėse. Suskubkite ateinačios vasaros nuotykį planuoti ir Jūs!