Aukso luitai – nauja galimybė pralobti?

Prieš kelias savaites Europą ir pasaulį nustebinęs Didžiosios Britanijos sprendimas pradėti išstojimo iš Europos Sąjungos veiksmu, turėjo įtaką skirtingoms viešojo ir individualaus gyvenimo sritims. Viena iš jų, žinoma, pinigai. Žmonės, turintys santaupų svarų sterlingų forma, suskubo sunerimti ir ieškoti sprendimų, užkirsiančių kelią finansiniams nuostoliams. Vienas iš jų – aukso luitai. Taip, perskaitėte teisingai. Norėdami užsitikrinti saugumą, žmonės turimas lėšas investavo į auksą.

Verta pastebėti, jog šioje situacijoje lietuviai sureagavo laiku. Paprastai tokių investicijų imamasi tik po tam tikro įvykio pabaigos. Šiuo atveju pagalvota iš anksčiau. Jau prieš kelias savaites iki „Brexit“ referendumo, aukso luitų pardavėjus užplūdo žmonės, siekiantys įkeisti savo pinigus į šį taurųjį metalą. Tačiau kyla klausimas, kodėl žmonės taip elgiasi?

Aukso luitaiVisų pirma, visais laikais, visuose pasaulio kraštuose, auksas buvo išlikimo ir klestėjimo garantija. Jo dėka išliko individai, šeimos, tautos. Tai buvo, išlieka ir, ko gero, liks viena iš nedaugelio priemonių, padedančių apsisaugoti įvairių politinių nesutarimų, karinių konfliktų ar finansinių krizių metu. Tai itin aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, išgyvenusiems daug sunkumų ir patyrusiems, jog investicijos neretai padeda išlikti.

Taip pat, aukso vertė itin padidėja ir tampa dar labiau reikšminga skirtingų valiutų nuvertėjimo metu. Tokią situaciją matome ir šiandien – nukritęs svaras sterlingas „iššaukė“ investuotojų bumą. Nepaisant to, kad paties aukso kainos nuolat svyruoja, tačiau jo vertė išlieka didžiulė, ypač ilguoju laikotarpiu.

Vis dėlto, finansų ekspertai perspėja, jog aukso luitai ir investicija į juos yra rizikingas reikalas. Kaip jau minėjome, aukso kainos nuolat svyruoja ir niekas negarantuoja sėkmės. Ypač smarkiai apsigauti gali tie, kurie tikisi trumpalaikės naudos ir investuoja neilgam laiko tarpui, turėdami spekuliacinių tikslų ar naudodami skolintus pinigus. Didesnės garantijos užtikrinamos tiems, kurie pasiryžta investuoti bent 5-7 metų laikotarpiui, tačiau ir tokiu atveju rizika išlieka nemaža.

Taigi, aukso luitai šiandien daugeliui tapo išsigelbėjimu nuo pinigų praradimo. Vis dėlto, kaip ir bet kokiu kitu finansiniu klausimu, čia reikia mąstyti galva, o ne vadovautis minia ir pirminėmis emocijomis. Racionalus situacijos įvertinimas padės priimti geriausią sprendimą.