Ar verta mokytis užsienio kalbos? O gal…

uzsienio kalbosSkaitytojai, atsivertę straipsnį, turbūt klausia, ką reiškia „O gal…“ Štai jums ir visas pavadinimas: Ar verta mokytis užsienio kalbos? O gal neverta? Taigi „gal“ slėpė minties pabaigą. Bet kai renkatės užsienio kalbos kursus, juk nenorėtumėte, kad organizatoriai ką nors nuo jūsų slėptų, ar ne? Būtų keista, jeigu vietoje dešimties planuotų paskaitų būtų tik penkios. Arba jei sumokėtumėte pinigus, o vėliau pareikalautų dar, nors apie tai niekas anksčiau neužsiminė.

Kalbos mokymasis – ne tik gramatika

Jau iš pirmosios pastraipos atrodytų, kad neverta mokytis, nes tikėtini nesklandumai. Vis dėlto nenusiminkite. Daug žmonių rekomenduoja https://www.kolibriometodas.lt/ kursus. Beje, vasario mėnesį vyko nemokamas seminaras apie tai, kaip pakeisti požiūrį į daromas klaidas, kaip suvaldyti stresą bendraujant užsienio kalba, kaip nugalėti baimes ir „persilaužti“ ir kt. Vadinasi, mokymasis – ne tik gramatika. Tai šis tas daugiau.

Bet pirmiausia svarbu startuoti… Nenubėgsi maratono, jei nepradėsi bėgti. Nenuvyksi į užsienį, jei nenusipirksi bilieto. Nesusitvarkysi kambario, jei nepaimsi į rankas šluostės. Kaip jau tikriausiai pastebėjote, šie pavyzdžiai išdėlioti nepaisant eilės tvarkos (nubėgti maratoną lyg ir sunkiau nei susitvarkyti kambarį). Tačiau kiekvienas iš jų puikiai parodo, kad norint išmokti kalbėti užsienietiškai privalu pradėti. Kadangi mokytis – ne vien gramatiką „kalti“, reikia ir tam tikro nusiteikimo. Gal nuo to ir prasideda mokymosi procesas?..

Kur praverčia?

Jums turbūt įdomu, kur pasitarnauja kalbos mokėjimas. Variantų čia daug.

Kai ieškote darbo, tai tampa ne tik gražiu punktu CV dokumente, bet ir svariu pliusu.

Kai keliaujate, tai tampa puikia galimybe susikalbėti ir jaustis saugiau.

Kai mokotės, pastatote stiprius pamatus. T. y. protas dirba. Jeigu vėliau norėtumėte gilintis į kitą kalbą, jau turėtų būti lengviau. Nors kalbos skirtingos, yra tapačių principų. Tad ir mokytis paprasčiau, nes yra žinoma veiksmų seka.

Ką gi, į klausimą, kur praverčia kalbos mokėjimas, yra bent keletas atsakymų. Na, o priklausomai nuo konkrečių poreikių rengiami skirtingi kursai. Vieni renkasi intensyvius, kiti ieško pamokų pradedantiesiems ir t. t.

Atsakymas

Dar reikia atsakyti į pradžioje iškeltą klausimą. Ar verta mokytis užsienio kalbos? Gal verčiau susikoncentruoti į kitus darbus ir nė nesitikėti prašnekti angliškai ar norvegiškai? Kodėl neatidėjus mokymosi į priekį? Nuo kito mėnesio? Nuo kitų metų? Ar nuo kito dešimtmečio? Ne! Nebūtina taip delsti, o https://www.kolibriometodas.lt/ – vienas geresnių patvirtinimų, kad įmanoma ne tik pradėti mokytis, bet ir iš tiesų įsisavinti. Ir tai puiku.

Dar kartą – verta ar neverta? Žinoma, kad verta! O kilus bet kokių klausimų tikslinga užsukti čia: https://www.kolibriometodas.lt/.