Ar verta imti greitą paskolą?

greita paskolaImdami greitą paskolą jūs patys nė nežinote, jog šitaip sumenkinate savo kredito reitingą. Jis nustatomas net ir pagal tai kiek asmuo turi įsipareigojimų. Jis blogesnis būna tuomet, kai greita paskola yra negrąžinama, o tas pat liečia ir tas paslaugų sutartis, kuriose nėra atsiskaitoma pagal numatytą tvarką. Tada paslaugų teikėjai gali jus įtraukti į skolininkų sąrašus. Visada kiekvienam besiskolinančiam asmeniui yra pabrėžiama, kad geriausia būtų prieš tai tinkamai pasidomėti savo finansų valdymu – tai padės išvengti nereikalingų finansinių problemų. Matote, jeigu jūs nuolatos skolinatės iš greitųjų kreditų bendrovių, jūs tiesiog nesukeliate jokio pasitikėjimo ir kitiems kredito ar paslaugų teikėjams. Jie juk tikrina visą informaciją prieš sudarant paslaugų sutartis.

Jeigu jūs ketinate pirkti telefoną išsimokėtinai ar sudaryti paslaugų sutartį su kuriuo nors mobiliojo ryšio operatoriumi, tai turite žinoti, kad aptarnaujantis darbuotojas patikrins jūs mokumą. Tai daryti privalo kiekvienas atsakingas paslaugų teikėjas. Sutartis bus sudaroma tik tuo atveju, jeigu kredito reitingas bus tinkamas. Štai kodėl visada siūloma tinkamai valdyti savo biudžetą ir imti paskolas tik tada kai to tikrai reikia. Kuo daugiau paskolų jūs imsite, tuo jūsų kredito reitingas prastės ir ateis metas, kad kažkuris paslaugų teikėjas duos jums neigiamą atsakymą. Kaip bebūtų, jums reikia kruopščiai įvertinti savo galimybes, nes tikrai jos ne visada būna itin palankios.

Kas liečia itin dažną skolinimąsi, visada pabrėžti reikia ir tai, kad ne tik kredito bendrovės, bet ir kiti paslaugų teikėjai skiria nemažai dėmesio kliento mokumo įvertinimui. Paprasčiausiai, jeigu jūs ketinate kažką pirkti būtent išsimokėtinai, tai jums teks pasiruošti ir mokumo vertinimui. Pavyzdžiui, net ir baldus ar buitinę techniką perkant lizingu, pardavėjas būtinai patikrins ar jūs galite viską mokėti laiku. Tokios analizės yra daromos iš kredito istorijos ataskaitos, nes joje yra kaupiama daug informacijos, kuri padeda nustatyti kliento finansinius pajėgumus.

Atsakingi žmonės dažniausiai skolinasi tik būtinais atvejais, o kiti – net ir pramogoms, todėl jeigu esate vienas iš pastarųjų, siūlytume pagalvoti ar jums tikrai reikia paskolos.

Šaltinis: Skaiciau.lt