Tailandas – egzotikos sostinė

tailandasTailandą galima apibūdinti dviem žodžiais – visiška egzotika. Vakaruose Tailando pakrantę skalauja Andamanų jūra, o rytinę pašonę supa Siamo įlanka. Tai vieta, kurioje turizmo sezonas nesibaigia niekada, o derlių nurenka net du kartus per metus, todėl skrydžiai į Tailandą populiarūs visais metų laikais. Viskas čia autentiškas ir neįprasta – kalnuoti horizontai, įlankos ir paplūdimiai, vandens kriokliai, palmės.

Tailando didžiausias miestas ir sostinė – Bankokas, kuriame gyvena net 10 milijonų gyventojų. Jų architektūroje jaučiama indiškosios ir kinietiškosios architektūros įtaka. Šioje šalyje nėra įprasto teatro, kadangi žmones čia jausmus išraiškia šokiais, kurie yra trijų rūšių : chon – šoka tik vyrai, la chon – šoka tik moterys, likay – šoka mišriai. Svarbu ne tik matyti, bet ir paragauti – tailandietiška virtuvė taip pat turi savitų skonių, tačiau to nereiktų ieškoti prabangiuose restoranuose, o stengtis surasti vietas, kuriuose valgo vietiniai, tuomet atrasite trasias tailandietiškos virtuvės paslaptis. Ne paslaptis, jog čia galite rasti įvairių virtų, keptų ir troškintų tarakonų, kirmėlių, varlių ir dar įvairiausių gyvių. Ši šalis pilna kontrastų ir naujų pojūčiu – įvairiaspalviai taksi gatvėse, stiklinių dangoraižių apsupti daugiabučiai, autobusai be langų, nenumaldomas šurmulys it turguje, na, čia visuomet galima atrasti kažką nematyto ir neįprasto. Kontrastai jaučiasi ir įprastose gatvėse, kur auksines šventyklas keičia paprastų žmonių namai, kur maisto kvapas persipina su švelniais smilkalų aromatais. Ši šalis yra neįtikėtinai religinga, net 95 procentai gyventojų išpažįsta buduizmą, tad turi ir tam tikras tradicijas bei papročius.

Čia vyrauja visiška laisvė, kuri juntama kone kiekviename žingsnyje. Žmonės čia daro ką nori ir kada nori, todėl skrydžiai į Tailandą itin populiarūs tarp tų, kurie ruošiasi bernvakariui ar mergvakariui. Spalvingas, įdomus, chaotiškas ir šiek tiek gąsdinantis savo gausumu ir neįprastumu. Tailandas, tai vieta, kurioje ne tik gali visko rasti, bet ir patirti įdomiausius ir labiausiai jaudinančius pojūčius gyvenime.

Miestas niekada nemiega yra gyvas ir pulsuojantis neįtikėtai nuostabiu gyvenimu pilnu linksmybių.