Prieškambaris – apleistoji namų patalpa

Lietuvoje, kaip ir daugelyje Rytų Europos šalių, namų prieškambaris yra tarsi pamirštoji namų patalpa. To niekada nepamatysime namuose vakaruose, kur geras ir patrauklus prieškambaris yra neatsiejama namų dalis. Dažniausiai prieškambaris nėra atskiriamas nuo gretimų kambarių. Kadangi daugelis namų šeimininkų šiais laikais svarbiausius daiktus laiko drabužinėse ar specialiai atskirtuose sandėliuose. Moderniausiuose namuose prieškambaris yra tarsi holas, kviečiantis svečius apsilankyti namuose ir pamatyti visą jų grožį. Tačiau kokios smulkmenos padaro prieškambarį nepakartojamu?

Prieškambario baldų komplektas. Nuotrauka iš https://www.gintarobaldai.lt/prieskambario-baldai/prieskambario-komplektas-25.

Prieškambario baldais užstatyti nereikia. Kad jis būtų erdvus ir jaukus, užtenka kabyklos, veidrodžio bei stovo – keleto menkniekių, padedančių gražiai sudėti svečių daiktus. Mes atsiliekame nuo vakarų pasaulio. Pas mus prieškambaris dažnai yra tarsi dar vienas sandėlis. Ant drabužių kabyklų, dėl ganėtinai atšiauraus klimato nuolat kabo krūva striukių bei kitų šiltų drabužių. Dėl šios priežasties Lietuviškame prieškambaryje dažnai pasitaiko daug korpusinių baldų, kurie išsemia iš patalpos visą erdvumą.

Prieškambaris dažniausiai tarnauja kaip pereinamoji patalpa, jungianti darbinius bei poilsio kambarius namuose. Toks projektavimas, suderintas su dideliais baldais, paverčia mūsų potencialiai erdvų ir jaukų prieškambarį į ankštą ir nemalonų koridorių. Jeigu patalpoje vietos tiesiog nėra, galite išbandyti keletą gudrybių, kurios padės sukurti iliuziją, kad kambaryje iš tikrųjų yra daugiau vietos nei mums atrodo. Geras, profesionalus apšvietimas, spalvų parinkimas, gudrybės su veidrodžiu bei gerai įrengti, unikalūs baldai – visą tai privers patalpą atrodyti šiltai ir jaukiai.

Koks prieškambaris bus pas jus labai priklauso nuo jūsų poreikių. Dažniausiai patalpa turi būti erdvi, jauki, unikali ir privalo palikti gerą įspūdį. Pamatę gražų prieškambarį, svečiai degs nekantrumu kol pamatys, kas slypi toliau. Jums, kaip šeimininkams, prioritetas turėtų būti patogumas, o tada jau patalpos reprezentatyvumas. Beveik visada prieškambariai būna užkimšti įvairiausiais, dažniausiai senais rūbais ir  atrodo labai netvarkingai. Taip nutinka dėl keleto priežasčių, bet pagrindinės yra arba netinkamas prieškambario pritaikymas, arba problemos su netvarka visuose namuose.

Kokius baldus išrinksite savo prieškambariui priklausys nuo patalpos formos , dydžio bei jūsų vaizduotės. Taip pat svarbus yra namo ar buto gyventojų kiekis. Daiktai, kuriuos laiko prieškambaryje yra dažniausiai naudojami mums išeinant iš namų, todėl jei namuose yra daug šeimos narių, tai ir pats kambarys turi būti talpesnis ir erdvesnis. Siauram ir nedideliam prieškambariui genialiausias baldas yra kupė tipo spinta. Ji yra labai erdvi ir be vargo sutalpins visus svarbiausius jūsų daiktus. Gerai įrengta spinta, ypač su veidrodinėmis durimis, bus pats patogiausias, geriausiai vietą sutaupantis baldas. Su ja išsispręs ir visos jūsų daiktų sutalpinimo problemos. Nors patalpos reprezentatyvumas yra svarbus, jeigu patalpa nėra funkcionali, nedelsiant ieškokite pokyčių.