Populiariausi sportai Lietuvoje

Esame įpratę manyti, kad vienintelis sportas, kurį mėgsta lietuviai yra krepšinis. Tačiau tai – netiesa. Daugybė skirtingų sportų turi plačias fanų gretas. Populiarumo susilaukia tiek komandiniai, tiek individualūs žaidimai. Daugėja platformų ir tinklalapių, kuriose sportą galima stebėti itin paprastai ir lengvai. Gyvos transliacijos tinklalapiuose leidžia rezultatus matyti gyvai, stebėti žaidimo statistiką. Auga įvairių, netradicinių sporto šakų pasiekiamumas internete, o juos stebėti kaip niekad paprasta, todėl nekeista, kad lietuviai renkasi vis įdomesnes sporto šakas. Taigi kokie sportai populiariausi Lietuvoje?

Daugiausiai aistringų sirgalių, žinoma, vis dar pritraukia krepšinis. Krepšinio čempionatai, eurolyga, draugiškos rungtynės, rungtynės tarp klubų Lietuvoje, Europoje ar NBA amerikoje – visos transliacijos yra labai laukiamos ir vertinamos aistruolių. Fanai buriasi kartu, steigia bendruomenes ir nepraleidžia nei vienų rungtynių, akylai stebi statistikas ir tvarkaraščius. O tai nėra keista, nes Lietuvius krepšinyje lydi sėkmė. Nacionalinė rinktinė, apsiginklavusi stipriausias, taikliausias, profesionaliausias žaidėjais ir žvaigždėmis skina medalius ir taip džiugina savo fanus. Fortūna dažnai nusišypso net jeigu pergalės nėra tikimasis įvertinus statistiką. Rinktinės vyrai nugali ir parveža įspūdingus laimėjimus kasmet. Krepšinio sezono su nekantrumu laukiame kasmet ir buriamės stebėti pasaulio, europos čempionatų, olimpinių varžybų. Krepšinis – mūsų tautos pasididžiavimas.

Futbolas – itin kontraversiškas sportas tarp Lietuvos fanų. Kai kurie žmonės jo nemėgsta, tačiau kiti vadina jį pačiu geriausiu, įdomiausiu ir įtempčiausiu sportu. Lietuvoje yra ne vienas futbolo klubas, turime ir nacionalinę komandą. Daugelis žmonių mano, kad futbolas nėra mūsų stiprioji pusė, tačiau, jis vis tiek suburia fanus prie televizoriaus ir kompiuterių ekranų.

Didžioji dalis futbolo fanų lietuvoje mėgsta stebėti europos ir pasaulio čempionatus, olimpines žaidynes. Populiariausia stebėti varžybas tarp garsiausių komandų ir klubų. Lietuviai laukia ir su užsidegimu stebi „Barcelona“ „Liverpool“, „Manchester United“, Madrido „Real“ , „Arsenal“, Miuncheno „Bayern“, Milano „Inter“, Turino „Juventus“, Londono „Chelsea“, „Milan“, Dortmundo „Borussia“, „Man CIty“ ir PSG klubų varžybas gyvai. Jeigu jų netransliuoja televizija, fanai noriai renkasi internetinius gyvų transliacijų tinklalapius. Būtent jų deka šiuos sportus stebėti nebėra sudėtinga, jų fanų gretos gali augti ir džiaugtis pergalėmis, laimėjimais, bei sporto suteikiamomis puikiomis emocijomis.

Sparčiai populiarėja ir anksčiau brangiu ir nepasiekiamu sportu laikytas tenisas. Vis daugiau lietuvių renkasi ne tik jį žaisti, bet ir stebėti. Didžiojo kirčio turnyrai vykstantys Prancūzijoje, JAV, Vimbldone, Australijoje sulaukia vis daugiau žiūrovų dėmesio ir Lietuvoje. Retas sporto fanas nebus girdėjęs pavardžių kaip Roger Federer, Novak Djokovic, Rafael Nadal, Maria Sharapova ar Serena Williams. Būtent dėl galimybės sportą stebėti gyvai, internete, ne tokie populiarūs sportai turi galimybę didinti fanų gretas ir įaudrinti emocijas ir mūsų rinkoje.

Tarp anksčiau retai minimų, bet šiandien vis daugiau fanų simpatijas laiminčių sportų yra ir beisbolas, tinklinis, amerikietiškas futbolas, rankinis, ledo ritulys. Individualūs sportai, kaip dviračių sportas, autosportas, motosportas, smiginis, boksas, biliardas, netgi Formulė 1 suburia vis platesnes fanų ir žaidėjų gretas Lietuvoje.

Straipsnis informacinio pobūdžio ir skelbiamas neatlygintinai.