Pinigai ne visada yra gera dovana

dovanaSvarstote kokia dovana artimam žmogui būtų geriausia? Pirmiausia reikėtų pradėti nuo dovanos esmės – kokia proga ji įteikiama? Dabar reikia tik pasidomėti kas šiuo metu yra populiaru. Daugelis žmonių, galvoja, kad nieko naujo padovanoti neišeis – knygos, dovanų kuponai jau tapo įprastu pasirinkimu. Nepamirškite, kad dovanos turi būti pasirenkamos pagal tai ką žmogus mėgsta, o ne pagal tai kas yra populiariausia. Informacijos apie dovanų idėjas galite rasti internete, tačiau ir čia galime apžvelgti pagrindines taisykles, kuriomis reikėtų vadovautis jas perkant.

Kaip minėjome, nemažą įtaką daro ir šventė t.y. dovanos įteikimo proga. Jeigu tai kažkokia kasmetinė šventė, tad ir taip aišku, kad pakaks kažko simboliško. Čia kalbame apie Kalėdas. Per šią šventę įprasta dovanoti kažką paprasto, todėl dažniausiai ir yra pasirenkamos knygos bei įvairių pramogų dovanų kuponai. Turėkite galvoje, kad knygas skaito ne visi, tad pirmiausia įsitikinkite, kad žmogus, kuriam ketinate dovanoti knygą, bet kažkiek laiko skiria skaitymui, nes jeigu ne, ko gero jis tokią dovaną ir laikys lentynoje net nežiūrėjęs. Dovanų kuponus Kalėdų proga dovanoti taip pat būtų šiek tiek sunkoka – priklauso nuo to ką tie kuponai siūlo. Jeigu tai koncertas – turite įsitikinti, kad žmogus norės jame dalyvauti – galbūt jam nepatiks kažkoks atlikėjas ar muzikos stilius. Jeigu tai renginys – didesnė tikimybė, kad neprašausite pro šalį.

Gimtadienio proga visada yra sunku kažką išrinkti, todėl ypač dažnai kiti dovanoja tiesiog pinigus vokelyje. Būtina pabrėžti, kad ne visiems malonu priimti tokias dovanas. Gimtadienio progai siūlytume pagalvoti apie žmogaus pomėgius – jeigu jis mėgsta medžioklę, tada galima pagalvoti apie brangų ir kokybišką peilį. Tiesa, dovanojant peilius ar kitus aštrius daiktus, turite žinoti ir prietarus, tad dovanojant nepamirškite to žmogaus paprašyti monetos. Tai yra sena tradicija vos ne kiekvienoje šalyje – dovanojant peilį, būtina gauti monetą, jog neva „tie ašmenys nesupjaustytų draugystės ir gerų santykių“. Medžioklės atveju, taip pat galite dovanoti ir dovanų kuponą, už kurį žmogus pats galėtų kažką sau nusipirkti. Tas pats taikoma ir kitiems pomėgiams. Tiesiog atsisakykite tos minties dovanoti pinigus – tai ne visada yra geras pasirinkimas.