Pigios kelionės patarimai kiekvienam

Kelionės – tai, ko gero, nuostabiausia patirtis ir dovana kiekvienam žmogui. Bėda ta, jog dažnai gali atrodyti, jog jų planavimas yra itin brangus ir stipriai suploninantis piniginę. Šiame straipsnyje tokį įsitikinimą pasistengsime sugriauti ir pasidalinsime patarimais, kuriais vadovaudamiesi keliausite ir pigiau, ir, tikimės, dažniau.

  • Įdėkite pastangų kelionės paieškoms. Pigios kelionės tikrai yra įmanomos, tačiau jos nenukrenta tiesiog iš dangos – reikia pasistengti ir jas susiorganizuoti savarankiškai. Dėl šios priežasties bent prieš porą mėnesių nuspręskite, kokia kryptimi norite pasukti ir ieškokite bilietų. Jeigu miestas ar valstybė nėra svarbūs, rinkitės pigiausią siūlomą variantą. Tiesa, čia siūlome neapsigauti. Pavyzdžiui, kelionės į Norvegijos miestus paprastai būna itin pigios, tačiau pragyvenimas jose labai brangus.
  • Pigios kelionėsBilietų ieškokite pigiausius variantus siūlančiose bendrovėse. Tai tinka tiek lėktuvų, tiek autobusų bilietams. Lietuviai į Europos valstybes lėktuvais pigiausiai keliauja naudodamiesi Ryanair ar Wizzair paslaugomis, o autobusų bilietus nebrangiai įsigiję su „Ecolines“ ar „Simple Express“ pagalba. Šiuo atveju verta prisiminti, jog tikėtis didelio patogumo ir komforto nereikėtų – juk jums svarbiausia pasiekti tikslą kuo mažesne kaina, tiesa?
  • Nakvynės ieškokite tik turėdami bilietus. Žinodami tikslias datas lengviau išsirinksite jums tinkamą variantą ir neturėsite derinti savo skrydžio prie apsistojimo viešbutyje. Norėdami geriausią nakvynės variantą naudokitės internetinėmis paieškos ir kainų palyginimo sistemomis. Ne itin išrankiems keliautojams rekomenduojame išbandyti ir gyvenimą hosteliuose ar vietinių gyventojų namuose. Taip užsitikrinsite galimybę pažinti miestą ne iš turistinės, o iš tikrosios pusės. O juk tokios patirties ir siekia tikrieji nuotykių ieškotojai, tiesa?
  • Jeigu jūsų biudžetas itin mažas, pigiausiai pavalgysite pasirinkę greitojo maisto restoranus. –Žinoma, čia tikrai neparagausite tradicinių patiekalų, bet ir iš bado nemirsite. Vis dėlto, primygtinai rekomenduojame bent kartą atsidėti keliolika papildomų eurų ir paragauti bent vieną vietinės virtuvės patiekalą. Tai nepakartojama patirtis.

Taigi, pigios kelionės tikrai nėra išrinktiesiems būdinga galimybė. Taip keliauti gali kiekvienas, kuris turi didžiulį norą, pasiryžimą planuoti ir nusiteikimą atsisakyti papildomos prabangos sėdint kiek per ankštose lėktuvų sėdynėse ar miegant triukšmingame hostelyje.