Originalūs reklamos būdai Lietuvoje

reklamos budaiŠiomis dienomis reklamos rinkai yra pakankamai vienakryptė – praktiškai visi į šią sritį suplaukiantys pinigai keliauja arba į internetinės reklamos platformas, kaip Facebook reklamą ar Google Adwords, arba į televiziją. Ir visgi, apart populiariausiųjų pasirinkimų egzistuoja ir keletas, kurie nors ir nėra tokie populiarūs, bet garantuoja ne ką mažiau didelį reklamos efektyvumą – būtent apie šiuos originalius reklamos būdus Lietuvoje šiandien ir kalbėsime.

Reklama elektroniniuose stenduose
Elektroniniai reklamos stendai sparčiai dygsta daugelyje bent kiek didesnių Lietuvos miestų, ir tai yra puikiai suprantama – tokį stendą pastačius prie kelio, kuriuo kasdien važiuoja milžiniški žmonių srautai, galima susilaukti tiesiog milžiniško reklamos efektyvumo. Būtent dėl to reklama tokiuose stenduose populiarėja ypač sparčiai, tuo labiau jog ir jos kainų ypač didelėmis pavadinti tikrai nebūtų galima. Puikus to pavyzdys – spausdintuvo kasetės Kaune reklama, kurios užsakovai gautus šios reklamos kampanijos rezultatus lygino su nauda, gauta iš internetinės reklamos programų, ir viso to išvados pasako pakankamai daug – investavę identišką sumą į abu reklamos būdus iš Facebook reklamos jie sulaukė netgi kiek mažesnio lankytojų srauto, kas idealiai atspindi reklamos elektroniniuose stenduose galimybes. Taip, tai yra savotiška loterija, kadangi kiekvieno konkretaus stendo suteikiamos reklamos efektyvumo galimybės yra skirtingos, todėl vieno tyrimo rezultatų pritaikyti visai tokio tipo reklamų rinkai tikrai negalėtumėme. Ir visgi, tai vis vien įrodo tai, jog tokio tipo reklamos potencialas yra tiesiog milžiniškas, ko pasekoje su tam tikru išankstiniu įdirbiu į tokią reklamą investuoti savo lėšas yra neabejotinai verta.

Internetiniai forumai
Taip, reklama internetiniuose forumuose nėra visiškai naujas reklamos būdas – jis iš esmės atsirado su pirmaisiais internetiniais forumais, kurie dienos šviesą išvydo jau beveik prieš du dešimtmečius. Ir visgi, iš esmės tik šiomis dienomis atsiranda forumų gigantų, kuriuos skaito ne vienetai ir ne šimtai žmonių, o daugiatūkstantinė auditorija, kas atveria tiesiog milžiniškas reklamos tokiuose tinklalapiuose galimybes. O geriausia viso to vieta yra tai, jog reklama internetiniuose forumuose iki pat šiol nėra laikoma prestižiniu reklamos būdu, ko pasekoje ji, lyginant su daugybe kitų reklamos galimybių, yra pakankamai nebrangi, ko pasekoje tokią reklamą sau finansiškai gali leisti net ir ganėtinai mažų projektų vadovai. Taip, nemenku minusu tampa tai, jog konkrečiai Lietuvos interneto rinkoje ypač dideles auditorijas sutraukiančių forumų yra pakankamai nedaug, o didžiausieji yra konkrečios specifikos, ko pasekoje būtent į lietuvišką auditoriją orientuotų projektų galimybės reklamuotis internetiniuose forumuose yra pakankamai miglotos. Visgi, jei kalbėsime apie projektus, kurie yra orientuoti ne tik į vietinę, bet ir į tarptautinę rinką, ypač akcentuojant anglakalbius – jiems tokio tipo reklamos galimybės yra praktiškai neribotos tiek kainos, tiek ir tokio tipo reklamos efektyvumo atžvilgiais. Būtent dėl to, atmesti tokio tipo reklamos galimybės iš kart, kaip daro nemaža „trendais“ besivadovaujančių žmonių dalis, tikrai nereikėtų, kadangi reklamos internetiniuose forumuose suteikiamos galimybės yra žymiai didesnės nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio iš kokios perspektyvos į šią reklamos galimybę bežiūrėtumėme.