Noriu pradėti verslą – ką daryti pirmiausiai?

Dažnas iš mūsų yra pagalvojęs – gana dirbti kitam! Įvairūs verslo planai sukasi jūsų galvoje, bet bijote juos įgyvendinti? Tai natūralu – juk kartais net pati geriausia idėja gali žlugti, todėl itin svarbu sekti naujienas apie verslą ir tai, kas šiuo metu yra populiaru – galbūt taip atrasite savo nišą?

Buhalterine apskaitaJei tikite, kad idėja bus pelninga, tuomet pradėkite ją realizuoti – įkurkite savo verslą ir būkite viršininku! Štai keletas patarimų, į kuriuos verta atsižvelgti norint sėkmingos verslo pradžios.

Susiraskite patikimą ir patyrusį buhalterį. Jei jūsų silpnoji pusė yra finansai, bet tvirtai žinote, kad turima idėja atneš pelną, pasamdykite buhalterį. Jo pareigos yra susietos su finansais – t.y., įvairių finansinių dokumentų pildymas ir tvirtinimas, algų skaičiavimas ar tinkamos buhalterinės apskaitos vedimas. Manote, kad šias užduotis puikiai sugebėsite atlikti patys? Galite tai pabandyti, bet verta buhalterine apskaita patikėti profesionalams – netvarkingi finansai sukelia nepasitikėjimo jausmą investuotojams ar galimiems verslo partneriams. Klaidinga apskaita gali sužlugdyti verslą vos jam įsitvirtinus rinkoje, todėl rizikuoti dėl to neverta.

Skaitykite verslo naujienas. Nors ši mintis buvo minėta pradžioje, reikia būti tinkamai pasiruošusiam ne tik verslo idėjos plėtime, bet ir pačiose verslo naujienose. Juk svarbu žinoti, ką gali pasiūlyti jūsų konkurentai – tai leis palyginti jūsų verslo viziją su jau realizuota, galbūt tai net įkvėps jus įgyvendinti kažką naujo, ko nepadarė kiti?

Nepamirškite klausti. Būkite žingeidūs – klauskite pačių įvairiausių klausimų, susijusių su verslu savo artimųjų, draugų ir pažįstamų. Neretai pačioje artimiausioje aplinkoje pasitaiko žmonių, išmanančių verslo subtilybes, o gal net kažkas norės prie jūsų prisijungti? Taip pat kreipkitės į specialistus – verslo konsultacijos yra gana įprastas reiškinys pasaulyje, kurio būtų kvaila atsisakyti. Verslo profesionalai galės jums patarti žengiant pirmuosius laiptelius į sėkmę, todėl iš jų patirties galėsite pasisemti naujų idėjų. Lietuvoje veikia daugybė įmonių, suteikiančių konsultacijas verslo klausimais ir atlieka kai kuriuos su verslo pradžia susijusius darbus, pvz., reikiamų dokumentų tvarkymas, pildymas ir verslo plano įvertinimas.

Neleiskite svajonei apie nuosavą verslą subliukšti. Retas žmogus yra laimingas nuobodžiame darbe, todėl būtina imtis tam tikrų veiksmų paverčiant svajonę realybe. Būkite drąsūs ir susikurkite savo svajonių darbo vietą!