Nėra vienos universalios būsto interjero kūrimo taisyklių knygos

Iki šiol manėte, kad interjero dizaineriai turi slaptą interjero taisyklių knygą, kuria vadovaudamiesi kuria interjerą? Kaip bebūtų, šį mitą reikia išsklaidyti. Nėra jokio lengviausio kelio, kuris tiktų absoliučiai kiekvienu atveju. Juk skiriasi ne tik būsto išplanavimas ir dydis, tačiau taip pat ir vartotojo pageidavimai. Trumpiau tariant, jei jums atrodo tinkami vienokie sprendimai, kito būsto savininkui gali tikti visiškai kiti pasirinkimai. Todėl formuojant savo būsto interjerą, reikėtų galvoti apie savo skonį ir lūkesčius. Tik tuomet galėsite pasiekti norimą rezultatą.

  • Spalvą rinkitės paskiausiai. Nemaža dalis žmonių mano, kad pirmiausia būsto interjero kūrimo darbus reikėtų pradėti nuo sienų ir lubų spalvos pasirinkimo. Deja, bet tai yra neteisingas požiūris. Turite suprasti, kad tuo atveju, jei visus darbus pradėsite nuo spalvų pasirinkimo ir sienų dažymo, galiausiai jums gali būti labai sudėtinga išsirinkti naujus baldus ar kitas interjero detales.
  • BiožidiniaiNeapkraukite savo baldų. Jūsų baldai neturėtų būti apkrauti pačiais įvairiausiais daiktais. Net jei ką nors kolekcionuojate, tikrai nebūtina visą savo kolekciją išstatyti parodai. Juk tai ne tik sumažiną laisvą erdvę, tačiau taip pat renka daugiau dulkių. Trumpiau tariant, apkrauti baldai sukelia daug papildomų rūpesčių.
  • Pasirinkite tinkamas interjero detales. Net jei įsigijote labai brangius baldus, tai nereiškia, kad jūsų būsto interjero kūrimo darbai yra baigti. Turite investuoti ir į interjero detales, kurių šiandien yra begalė. Tai gali būti tiek paveikslai ar skulptūros, tiek ir biožidiniai, veidrodžiai ar kitos detalės, kurios jūsų būsto erdvės suteikia daugiau jaukumo ir šilumos.
  • Tinkamai išdėstykite baldus. Tai labai svarbi užduotis. Jūs turite pasirūpinti, kad būsto erdvės nebūtų nei per daug tuščios, nei pernelyg perkrautos. Baldai turi būti išdėstyti būtent taip, kad atrodytų gražiai ir taip pat teiktų norimą komfortą.
  • Nesistenkite perlipti sau per galvą. Nesinerkite iš kailio vien tam, kad jūsų būstas atrodytų perdėtai originaliai. Kartais tai nebūna tinkamas sprendimas. Kur kas geriau didžiausią dėmesį skirti komfortui ir jaukumui – tuomet viskas natūraliai susidėlios į savo vietas.