Kreditai dirbantiems užsienyje neišduodami pagal kelis principus (2019)

kreditai dirbantiems uzsienyjeIlgalaikiai kreditai dirbantiems užsienyje ne visuomet išduodami, nes pirmiausiai kredito įstaigos turi atsakingai įvertinti asmenų kreditingumą, o taip pat bendrovės privalo įsitikinti, kad ta suma, kurią nurodo užsienyje dirbantis asmuo, iš tiesų yra gaunama kaip tvarios pajamos. Tvarių pajamų kilmė gali būti tik legali ir oficiali, todėl kreditus dirbantiems užsienyje gauti nėra taip lengva. Žinoma, tie asmenys kurie gali įrodyti, jog gauna pajamas iš užsienyje registruotų darbdavių gali paskolas gauti gana lengvai. Verta pabrėžti, kad kai kurias paskolas dirbantiems užsienyje išduoti gali ir toje šalyje įregistruotos kredito įstaigos. Tai reiškia, kad besiskolinantys lietuviai gali kreiptis ir į toje šalyje kur jie dirba egzistuojančias kredito bendroves.

Kreditai dirbantiems užsienyje Lietuvoje išduodami su mažesne  palūkanų norma.

Verta pabrėžti, kad Lietuvoje daugėjat kreditorių skaičiui atsiranda ir specializuotų bendrovių, kurios orientuojasi būtent į individualias situacijas. Tai reiškia, kad kai kurios bendrovės pritaiko palūkanas pagal kliento situaciją. Pavyzdžiui, jeigu besiskolinantis asmuo gauna labai daug pajamų kiekvieną mėnesį ir patiria labai mažas buitines išlaidas, tai jam gali būti siūlomos mažesnės palūkanos. Taip yra dėl to, kad didesnes pajamas gaunantys asmenys sukelia žymiai mažesnę riziką kredito įstaigoms, todėl kredito bendrovės ir nori pritraukti būtent tokius mokius klientus siūlydamos mažesnes palūkanas nei visiems kitiems.

Taip pat akcentuoti reikia ir tai, kad kreditoriai savavališkai negali nuspręsti ar dirbančio užsienyje asmens pateikti duomenys yra teisingi ar ne. Viskas remiasi ne į nuomonę, o būtent į duomenų tikrinimą, kuris yra būtinas.

Kreditai dirbantiems užsienyje Lietuvos bendrovių neišduodami keliais atvejais.

Jeigu jūs dirbate kažkurioje šalyje ir teikiate paraišką lietuviškoje kredito įstaigoje, tai paskolos galite negauti ir dėl to, kad nesate nuolatinis Lietuvos gyventojas. Dabar kreditoriai itin atidžiai vertina visą gaunamą informaciją, o svarbiausia tai, kad dauguma jų turi vieną panašią taisyklę – besiskolinantys asmenys privalo nuolatos gyventi mūsų šalyje. Kreditai gali būti neišduoti ir dėl to, kad anksčiau jūs vengėte grąžinti skolas. Jeigu prieš išvykstant į užsienį jūs paėmėte kreditus ir jų negrąžinote kažkokioms bendrovėms, tai paskolos tikrai negausite.

Atnaujinta (2019 m.)

Kodėl paskolos dirbantiems užsienyje dažnai neišduodamos?

Lietuvoje finansų sektoriuje dirbančios bendrovės turi laikytis įstatymų, nes priešingu atveju, bus sulaukta sankcijų. Pavyzdžiui, paskolos dirbantiems užsienyje gali būti suteikiamos išimtiniais atvejais, jeigu įgyvendinamos tam tikros nuostatos. Kaip bebūtų, naivu tikėtis, kad kreditoriai ims ir bet kam dalins vartojimo kreditus. Juk už tai jų lauktų nemalonumai. Visi asmenys, galvojantys apie paskolos ėmimą, turi bent jau minimaliai susipažinti su esama tvarka bei teisės aktais. Jie padėtų susigaudyti ar verta bandyti laimę ar ne. Tiesiog būtų išvengta nereikalingo laiko gaišimo. Tiesa, paskolos dirbantiems užsienyje dažnai neišduodamos, o kodėl – aptariame žemiau.

Užsienyje dirbantys asmenys įprastai yra pateikia išvykimo iš Lietuvos informaciją. Tai jie daro dėl to, kad mūsų šalyje nereikėtų mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokų. Tačiau, deklaravus išvykimą iš Lietuvos, atsiranda šiokių tokių komplikacijų – paskolos nebėra išduodamos tokiems žmonėms. Paskolų bendrovės įprastai nurodo, kad kiekvienas paskolos gavėjas turi būti nuolatos mūsų šalyje gyvenantis LR pilietis. Kadangi Lietuvoje gyvenama ne nuolatos, tai reiškia, kad ir paskolos ko gero nebus suteiktos.

Kaip bebūtų, kreditoriai taip pat pataria atkreipti dėmesį į kitus niuansus. Dirbantys užsienyje sunkiai įrodo, kad jie gauna pajamas kitose šalyse. Kadangi valstybinės institucijos veikia ne taip jau ir efektyviai, duomenų tikrinimas gali užtrukti. Kai kurios bendrovės netgi negali gauti patvirtinimo apie pajamų gavimą. Tai būtų dar viena priežastis, kodėl dirbantys užsienyje sunkiau gauna paskolas.

Tačiau, situaciją galima pakeisti. Jeigu asmuo nėra nurodęs išvykimo iš Lietuvos, tuomet vadinasi, kad jis nuolatos gyvena Lietuvoje. Tai reikštų, kad jis deklaruotas kažkuriame Lietuvos regione, o pajamas gauna iš kitos šalies. Tokiu atveju būtų paprasčiau. Tačiau vėlgi – daug ką lemia iš kur tos pajamos gaunamos. Jeigu užsienyje dirbama nelegaliai, kuomet niekas nieko nemini jokiose darbo sutartyse, vadinasi jūsų pajamos nebus matomos. Tad, jeigu dirbate užsienyje, turite tai daryti legaliai, nes priešingu atveju kredito bendrovės nematys, kad jūs pajamas gauna kitoje šalyje.

Jeigu galvojate, kad paskolas emigrantams kredito bendrovės išduoda lengvai, vadinasi esate klaidingai informuoti.