Kodėl dėl nepasiteisinusių orų prognozių neturėtume kaltinti meteorologų

OraiGalbūt ne kartą esate pagalvoję, kad meteorologai neišmano savo darbo, nes jų prognozės, skelbiamos vakaro žinių metu, neatitinka tikrovės. Jei taip, tuomet turėtumėte iš arčiau susipažinti su orų prognozavimo subtilybėmis. Orai nėra kontroliuojami žmonių rankomis. Nors jie gali būti prognozuojami, tačiau tik pakankamai preliminariai. Jei galvojate, kad tuo atveju, kai matote orų prognozę visam mėnesiui, galite lengvai planuoti savo keliones ir išvykas – labai klystate. Net ir vienos savaitės prognozės gali labai greitai pasikeisti.

Orai yra permainingi, todėl jų prognozės taip pat labai dažnai kinta. Jei šiandien lyja, jau rytoj gali šviesti kaitri saulė. Orų pokyčiams įtakos turi patys įvairiausi aplinkos veiksniai, kuriuos taip pat įtakojame ir mes. Todėl tikrai nereikėtų kaltinti meteorologų, kurie kasdien dirba savo darbą ir stebi gamtos pokyčius, tokiu būdu sudarydami būsimų orų prognozes. Be to, jei norite būti tikresni dėl to, kokie orai bus artimiausiomis dienomis, galite stebėti ir aplinkinių šalių orų prognozes. Ciklonai ir povandeninės srovės labai greitai kinta, todėl taip pat permainingi yra ir orai.

Taip pat daugelis iš mūsų esame girdėję sakant, kad orų nepasirinksime. Tai yra tikra tiesa. Nors šiam teiginiui gali būti išimčių. Jei kalbame apie šiltus kraštus, kuriuose ištisus metus šviečia saulutė ir pučia tik labai lengvas vėjelis – tuomet dėl orų permainų galime nesukti galvos. Tačiau visiškai kitaip yra tuomet, kai kalbame apie klimato juostą, kuriai priklauso ir mūsų šalis. Keturi skirtingi metų laikai – tai didelis iššūkis meteorologams ir gyventojams, kurie visuomet nori būti informuoti apie besikeičiančius orus.

Todėl jei ir jūs siekiate lengviau numatyti orų permainas, reguliariai naudokitės internetiniais orų prognozių tinklalapiais, kuriuose pateikiamas prognozes galite skaityti ne tik savo kompiuteryje, bet ir planšetėje ar mobiliajame telefone. Dabar būti informuotiems yra labai paprasta. Todėl kiekvienas iš mūsų turime puikias galimybes lengviau planuoti savo atostogas ir laisvalaikį. Belieka pasirinkti orų prognozių portalą ir kasdien ne kartą peržvelgti jame skelbiamas orų prognozes.