Kelionių draudimas – Jo rūšys

Vis daugiau keliautojų nebeapsiriboja vien asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais ir kartu į keliones vežasi kelionių draudimą – ypač, jeigu keliaujama ne Europos Sąjungoje, kurioje galioja Europos sveikatos draudimo kortelė. Tačiau, kodėl kelionių draudimas yra toks reikalingas ir kokios jo rūšys?

Kelionių draudimas pasirūpina žalos padengimu netikėtos ligos, nelaimingo atsitikimo ar mirties atveju. Taip pat, jis apima nuostolių atlyginimą, kai jūs, jūsų vaikai ar naminiai gyvūnėliai prisideda prie trečiųjų asmenų ar jų daiktų sužalojimo.

Kelionių draudimasGalima rinktis medicininių išlaidų ir repatriacijos draudimą, kuris apima privalomąjį stacionarų ar ambulatorinį gydymą, sertifikuoto gydytojo išrašytus vaistus, pervežimą iki gydymo įstaigos ar, kraštutiniu atveju, į Lietuvą, taip pat, mirties atveju, pasirūpinama laidojimo išlaidų užsienyje padengimu arba mirusiojo palaikų pargabenimu namo.

Taip pat, galima draustis dėl nelaimingų atsitikimų. Šiuo atveju dengiamos išlaidos traumų, jų sukelto laikino neįgalumo atveju, taip pat, asmeniui mirus. Šiuo atveju artimieji gauna vienkartinę draudimo sumą. Jeigu asmuo tampa neįgalus, gaunamos sumos dydis priklauso nuo neįgalumo stadijos ir sumos, kuria buvo draustąsi. Traumų atveju taip pat kainos nėra vienodos – tai priklauso nuo konkrečios nelaimės: kaulų lūžių, nudegimų, smegenų sukrėtimo ir panašiai.

Vis labiau populiarėja ir kelionių draudimas, skirtas apsaugoti bagažą. Tai itin aktualu keliaujant avialinijomis, kurios turi ilgą prarastų lagaminų istoriją. Toks draudimas apsaugo asmens daiktus, taip pat, sumoka tam tikrą pinigų sumą, jeigu bagažas daugiau nei 6 valandas vėluoja pasiekti savo tikslą. Apdraudžiama ir dėl daiktų sugadinimo ar sunaikinimo nelaimingo įvykio ar gamtinės stichijos atveju.

Taip pat, kelionių draudimas gali apsaugoti ir tuo atveju, jeigu įvykio kaltininkai esate jūs patys. Kitaip tariant, asmens civilinės atsakomybės draudimas padengia žalą, kurią jūs ar jūsų šeimos nariai sukelia trečiųjų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui.

Taigi, kelionių draudimas yra skirtas apsaugoti keliautojus nuo daugybės įvairiausių rizikų. Priklausomai nuo kelionių trukmės, tikslo bei galimų rizikų, įvertinkite, kokios rūšies (ar kokių rūšių) draudimas jums bus tinkamiausias. Galutinį sprendimą priimti padės draudimo agentūros darbuotojai.