Gėles auginti galima pasitelkiant ir ekologiškas sąlygas

gelesJeigu ruošiatės auginti gėles ir tokia veikla norėtumėte užsiimti nuolatos, tai jums derėtų kaip reikiant pasidomėti visomis augalų auginimo subtilybėmis. Lietuvos klimatas nėra tinkamas gėlių auginimui ištisus metus, todėl jums teks investuoti ne tik pinigus į įrangą, bet ir tektų skirti nemažai laiko domėjimuisi naujausiomis technologijomis. Jeigu jūs esate pradedantieji, tai pirmiausia turėtumėte kruopščiai išsiaiškinti kokias gėles žmonės perka tam tikrais sezonais bei švenčių metu. Įprasta, kad didžiausios paklausos sulaukia rožės bei tulpės, todėl ir turėtumėte pradėti būtent nuo šių gėlių rūšių.

Rožės ir tulpės gali būti auginamos ištisus metus, bet tam jums reikės ir žinių, ir specialios įrangos. Ne veltui minėjome, kad teks domėtis naujausiomis technologijomis – jos padės sumažinti išlaidas. Pirmiausia, daugiausiai pinigų jūs ko gero išleisite įrangai – šiltnamiams, vazonams, laistymo ar drėkinimo sistemoms. Bet, turite žinoti, kad atėjus šaltiems orams, nebus lengva palaikyti tinkamą temperatūrą, todėl teks pirkti arba elektrinius šildytuvus, arba šiltnamius šildyti malkomis. Patyrę gėlių augintojai užsienyje jau yra išsiaiškinę kas padeda sumažinti šildymo išlaidas. Vis dėlto – auginamų gėlių plotai dideli, todėl logiška, kad ir šildymo išlaidos yra nemažos.

Pirmiausia, šildymui užsienyje gyvenantys augintojai dažniausiai pasitelkia ekologiškus metodus. Jie pirmiau įrengia geoterminį šildymą, jog šalčiausiomis dienomis šiltnamiuose vyraujanti temperatūra siektų bent jau 5-7 laipsnius pagal Celsijų. Žinoma, tokios temperatūros nepakaks gėlių auginimui – reikės didesnės. Tam siūloma naudoti kitą ekologišką šildymo būdą – saulę. Vieni kuria specialius šiltnamius, o kiti – sumontuoja savadarbius šildytuvus, kurie šilumą gamina iš saulės šviesos.

Trumpai tariant, pirmiau reikia įrengti geoterminį šildymą. Negalvokite, kad viskas labai sudėtinga – reikia tik iškasti 3 metrų gylio griovį, jame padėti kelių metrų ilgio kanalizacijos vamzdį (plastikinį) ir iš jo išvesti mažesnį į viršų. Tada liks tik užkasti ir žiemos metu pridėti ventiliatorių, jog iš žemės gaunamą šilumą jis paskleistų po visą šiltnamį. Tada galite pasigaminti saulės šildytuvą – kaip jį padaryti – ieškokite informacijos internete. Tas šildytuvas paims vėsesnį orą iš šiltnamio, ir jį įkaitinęs, grąžins atgal.