Beicas dažymui: viskas nuo A iki Ž

beicas dazymuiMediena – labai populiari medžiaga ne tik vidaus baldams, tačiau ir lauke stovintiems daiktams gaminti. Mūsų šalyje yra gana daug medienos ištakų, juolab, iš jos pagaminti gaminiai atrodo labai gražiai, o ir tarnauja dažniausiai ilgus metus. Tiesa, jeigu daiktai laikomi lauke – tokiu atveju būtina pasirūpinti specialiomis priemonėmis, kurios užtikrina, kad neigiami aplinkos veiksniai nesugadins medinio daikto. Beicas dažymui – pirmas žingsnis, kurį turite padaryti norėdami apsaugoti medinius namus, lauko baldus, tvoras ir panašiai. Jeigu jo netepsite ir tiesiai ant medžio dažysite – paviršius bus nelygus, ne toks gražus, juolab, greitai pradės luptis.

Beico funkcija:

  • Ši priemonė pasirenkama tuomet, kai norima apsaugoti medinį paviršių ir tuo pačiu paryškinti natūralius medienos raštus. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl būtent pasirenkama medis – estetika. Norint ją pabrėžti reikalingas beicas, kuris puikiai įsigeria ir paryškina medžio linijas.
  • Ši priemonė taip pat suteikia medienai atsparumo, tad jokie lietūs ar nuolatinė drėgmė netrukdys medienos gaminiui sėkmingai Jums tarnauti ilgus metus.

Beico naudojimo ypatumai

  1. Beicas gali suteikti labai skirtingą atspalvį, tad rekomenduojame tiksliai pasidomėti, koks bus gaunamas. Paviršius gali būti blizgus arba gali būti matinis. Koks Jums atrodo gražiau?
  2. Jeigu medienos paviršiaus atspalviai labai skirtingi – netepkite beico vienu metu. Pirmiausia galima padengti problemines vietas, o tik paskui visą likusią medieną.
  3. Svarbiausia nepamiršti, kad beicas tai nėra paprasčiausias dažas. Taigi, jo nereikia tepti teptuku. Naudojant specialias priemones jį reikia įtrinti. Tik taip jis sėkmingai atliks jam skirtą funkciją.
  4. Ši priemonė skirta apsaugoti medinius paviršius, kurie yra lauke. Reiškia, kad juo tepti viduje laikomų medinių paviršių nerekomenduojame.
  5. Beicas geriausiai pasidengia, kai dažomo paviršiaus temperatūra nėra aukštesnė nei 10 laipsnių. Kad ji būtų tinkama – rekomenduojame dažyti dirbtuvėse, kur dažniausiai mūras sulaiko karštį. Kitas pasiūlymas – naudoti vėjelį, kuris vėsiną paviršių. Jeigu reikia dažyti namo fasadą – tokiu atveju siūlome laukti tinkamo oro.
  6. Kol beicas nesudžiuvo – jokiu būdu negalima dažyti paviršiaus. Sugadinsite jį.
  7. Beicas medienai detaliau skiriamas pagal konkrečius kriterijus. Pasirinkimas labai platus, tad siūlome įvertinti kuo daugiau pasirinkimo galimybių, o tik paskui pirkti.

Jeigu beicą perkate pirmą kartą gyvenime – tokiu atveju rekomenduojame kreiptis į profesionalus, kurie patars ir padės pasirinkti Jums labiausiai tinkamą.

Kaip padengti medieną beicu?

Prieš dažant medinį paviršių reikia padengti beicu, o prieš beicuojant medinį paviršių reikia tinkamai sutvarkyti.

Pirmiausia reikia paruošti medinį paviršių. Jeigu naujas – ruošimosi darbai bus paprastesni. Jeigu norite atnaujinti seną, tokiu atveju pirmiausia nušlifuokite, darykite tai labai lėtai ir detaliai, kad neliktų jokių nelygumų, kurie vėliau trukdytų beicui ir dažams tinkamai pasidengti. Šveitimui puikiai tinka švitrinis popierius. Jeigu paviršius labai didelis – rekomenduojame specialias elektrines šveitimo priemones, kurios nesunkiai pašalins net ir labai sudėtingas vietas. Nušveitus laikas laukti puikios dienos beico tepimui. Kuomet baigsite – taip pat rekomenduojame dar kartą nušveisti, kad dažai pasidengtų kuo lygiau. Štai ir viskas. Paviršius bus labai lygus ir tuo pačiu atsparus drėgmei, kurios taip bijo mediena.