Ar interjero dizainas jums yra neįkandamas?

Roletai

Sakote, interjero dizainas yra pernelyg sudėtinga sritis? Neįkandamas riešutėlis? Per daug jėgų reikalaujančių darbų gausybė? Taip yra tik tuomet, jei nežinote bazinių ir pamatinių interjero dizaino taisyklių. Pateiksime jums keletą elementarių, tačiau svarbių ir lengvai pritaikomų patarimų, kurie jūsų namus pavers tikra jaukumo ir komforto oaze.

Grupuokite

Tai yra vienas iš elementariausių ir paprasčiausių būdų savo namuose sukurti įvairias jaukias ir puikiai tarpusavyje suderintas vietas. Tam galite pasitelkti daiktų grupavimą – atsižvelgdami į jų spalvą ir dydį. Tai traukia žmonių dėmesį ir gali nulemti bendros namų atmosferos jaukumą. Vienas iš pavyzdžių – trys panašios vazos ir visos skirtingo dydžio, išdėstytos nuo žemiausios iki aukščiausios.

Raskite kertinę vietą

Kiekvienuose namuose turėtų būti kertinė vieta, kuri suburia visą šeimą ir leidžia pasijusti labai jaukiai ir šiltai. Labai dažnai tokia vieta tampa svetainė, kurioje dažniausiai būna daugiausiai labai jaukių baldų, interjero detalių ir kitų jaukiam interjerui svarbių elementų.

Nepamirškite skirtingų erdvių išplanavimo

Tai labai svarbu, jei norite, kad jūsų namuose būtų jauku. Jei namuose yra nemažai skirtingų erdvių, tačiau jų plotas nėra didelis, baldus turėtumėte rinktis labai atidžiai ir atsakingai. Kai pasirenkami pernelyg dideli baldai – tuomet gali pritrūkti laisvos erdvės ir namai tampa perpildyti. Tai prastas sprendimas, kuris neleidžia savo namuose pasijusti komfortiškai.

Jei namai nedideli – pritaikykite tinkamus sprendimus

Jei iki šiol negalėdavote pakęsti labai nedidelių erdvių, pats metas tai pakeisti. Jums tikrai nereikia persikelti į naują būstą. Galite sukurti didesnių namų iliuziją. Kaip tai padaryti? Įvairiose namų erdvėse pakabinkite didelius veidrodžius. Jums taip pat gali gelbėti ir roletai – dieną jie būtų suskleisti, todėl kambariai atrodytų šviesesni ir erdvesni.

Apšvietimas ir šviesios spalvos

Pasirūpinkite, kad jūsų namuose būtų tinkamas apšvietimas. Tam galite pasitelkti labai daug įvairių pakabinamų ir ant sienų montuojamų lempų bei ant žemės stovinčių toršerų. Taipogi, jei norite, kad jūsų namuose būtų jauku ir šilta, pasitelkite šviesias ir švelnias sienų ir lubų spalvas.