Apskaitos paslaugos kiekvienam verslui kainuoja skirtingai

apskaitos palsaugosMąstantiems pradėti savarankišką veiklą ar verslą būtina žinoti, kad Lietuvoje yra sudarytos puikios sąlygos pradedantiems verslininkams. Dabar nereikia didžiulių sumų norint įregistruoti veiklą – neretais atvejais apsieinama ir visai be išlaidų. Mažiausias sumas ko gero išleis tie, kurie registruos individualią veiklą pagal pažymą, tačiau jeigu rinksitės įmonių registravimą, tai tuomet tam prireiks ir biudžeto. Kalba eina ne apie įstatinį kapitalą. Įregistravus įmonę, jums bus reikalingos ir buhalterinės apskaitos paslaugos. Jums gali tekti samdyti buhalterį. Tačiau, dabar galima rinktis ir alternatyvų kelią. Apskaitos paslaugas teikiančios įmonės bei privatūs asmenys dabar gali padėti išvengti didelių išlaidų, nes jų paslaugos neretai yra pigesnės nei samdant atskirą buhalterį pagal darbo sutartį.

Apskaitos paslaugų teikėjų Lietuvoje yra daug. Šias paslaugas teikia juridiniai ir fiziniai asmenys. Nežinantiems ką rinktis, pirmiausia derėtų įvertinti situaciją. Jeigu jūs ketinate užsiimti individualia veikla, tai apskaitą galėsite vesti patys – tam buhalterio nereikės. Tačiau jeigu jums tai pasirodys per daug sudėtinga, tai tikėtina, kad vis tiek šių paslaugų užsakymui išleisite mažiau nei stambios įmonės. Trumpai tariant, apskaitos paslaugos kiekvienam verslui kainuoja skirtingai. Kuo verslas didesnis, tuo brangesnės bus apskaitos paslaugos. Paslaugų kainos įprastai nustatomos išsiaiškinus kokios yra verslo apimtys. Jeigu verslas yra didelis, tai logiška, jog išrašomų apskaitos dokumentų bus daug, o dėl to paslaugų kaina bus didesnė.

Kas liečia apskaitos paslaugų užsakymą, būtina žinoti, kad jos gali būti užsakomos keliais būdais. Įmonėms, kurios generuoja nemažus pardavimus, labiausiai apsimoka samdyti buhalterį pagal darbo sutartį. Aišku, prieš tai reikia viską apskaičiuoti, nes vis dėlto – yra tokių paslaugų teikėjų, kurių paslaugų kainos yra mažesnės. Tai reiškia, kad reikėtų viską tinkamai paskaičiuoti – ar geriau samdyti buhalterį, ar tiesiog užsisakyti paslaugas ir tiek. Taip pat reikia paminėti, kad apskaitos paslaugos gali būti teikiamos tiek pagal trumpalaikę, tiek ir pagal ilgalaikę sutartį. Trumpalaikė sutartis įpareigotų atlikti vienkartinius darbus, o ilgalaikė – įpareigoja darbus atlikti nuolatos. Tad, viskas priklausys nuo jūsų pačių ir jūsų veiklos apimčių.